Trwa ładowanie...

Janusz Leon Wiśniewski na toruńskim bruku

Share
Janusz Leon Wiśniewski na toruńskim brukuŹródło: Inne
dv8r1ew

Pisarz Janusz Leon Wiśniewski i muzycy zespołu Republika zostaną w tym roku upamiętnieni w Piernikowej Alei Gwiazd przed Dworem Artusa w Toruniu.

Aleja upamiętnia wybitne postaci związane z miastem. Tworzona od kilku lat Piernikowa Aleja Gwiazd to ciąg mosiężnych tablic, w kształcie pierników - Katarzynek, z autografami związanych z Toruniem postaci. Znajduje się ona na toruńskim Rynku Staromiejskim, na deptaku przed Dworem Artusa.

Janusz Leon Wiśniewski , autor książki Samotność w sieci i tomu opowiadań Zespoły napięć na stałe mieszka we Frankfurcie nad Menem. Urodził się jednak w Toruniu, który uważa za najważniejsze miejsce swojego życia. Na Uniwersytecie Mikołaja KopernikaKopernika ukończył fizykę i ekonomię – powiedział Marcin Czyżniewski, rzecznik prezydenta Torunia.

dv8r1ew

Republika, jeden z czołowych polskich zespołów muzycznych lat 80. i 90. rozpoczynał karierę w toruńskim klubie studenckim Od Nowa. Po nagłej śmierci w 2001 roku lidera grupy, Grzegorza Ciechowskiego, toruńska rada miejska podjęła uchwałę o powołaniu nagrody artystycznej jego imienia przyznawanej młodym twórcom.

– Na drugiej Katarzynce podpisów będzie więc kilka, choć tak naprawdę zabraknie najważniejszego – dodał rzecznik.

Nowe pierniki poszerzą aleję 24 czerwca 2006 r. w trakcie Święta Miasta. Podpisy twórców dołączą do autografów Grażyny Szapołowskiej i Aleksandra Wolszczana, Małgorzaty Kożuchowskiej i Bogusława Lindy oraz Reginy Smendzianki i Leszka Balcerowicza.

Zobacz, kto wystąpi w ekranizacji Samotności w siecie

dv8r1ew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv8r1ew
dv8r1ew