Trwa ładowanie...

Janusz Christa najlepszy

Janusz Christa najlepszyŹródło: Inne
d3hveul
d3hveul

Twórca komiksu <#link|seria|8103|Kajko i Kokosz#> Janusz Christa został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. 73-letni Christa , który obchodzi jubileusz 50-lecia pracy twórczej, ze względu na zły stan zdrowia nie mógł odebrać nagrody.

O wyróżnienie Christy nagrodą w wysokości 8 tys. zł za szczególne zasługi w dziedzinie kultury wnioskowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im Conrada Korzeniowskiego i działająca w jej strukturach pracownia komiksu.

Janusz Christa w 2007 r. w uznaniu zasług dla polskiej kultury został uhonorowany przez ministra kultury Kazimierza Michała Ujazdowskiego medalem Gloria Artis.

d3hveul

Janusz Christa (ur. 1934) zadebiutował w 1957 roku jednostronicowymi historyjkami Kuku-Ryku. Rok później zaczął współpracę z gdańskim „Wieczorem Wybrzeża” publikując tam komiksy z przygodami Kajtka-Majtka, a potem Kajka i Koka. W 1972 roku stworzył swych najsłynniejszych bohaterów - Kajka i Kokosza, których perypetie najpierw pojawiły się w „Świecie Młodych” a potem doczekały się wydań albumowych.

d3hveul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hveul