Trwa ładowanie...
Megafon.pl
zmierzch
17-05-2011 18:35

Jamie Campbell Bower zagra w ekranizacji "Miasta kości"?

Jamie Campbell Bower ma szansę na jedną z głównych ról w filmowej adaptacji powieści Miasto kości autorstwa Cassandry Clare.

Jamie Campbell Bower zagra w ekranizacji "Miasta kości"?Źródło: Film WP
dfsin7b
dfsin7b

* Jamie Campbell Bower* ma szansę na jedną z głównych ról w filmowej adaptacji powieści * Miasto kości* autorstwa * Cassandry Clare*.

Główną bohaterką książki jest 15-letnia Klara Frey, która jest świadkiem morderstwa popełnionego przez trzech nastolatków pokrytych tatuażami i walczących dziwną bronią. Dziewczyna czuje, że powinna zawiadomić policję, ale wie, że nikt jej nie uwierzy, gdyż ciało zamordowanego rozpłynęło się w powietrzu, a napastników nikt oprócz niej nie widzi. Są to Łowcy Cieni, tajemna kasta wojowników, których celem jest walka z demonami.

W roli Klary wystąpi * Lily Collins. Jeśli Bower zaangażuje się w projekt, zagra jednego z Łowców Cieni, Jace'a. O tę samą rolę walczą *Leebo Freeman i Ed Speelers. **


Jamie Campbell Bower ma na koncie role w filmach o Harrym Potterze, w sadze * Zmierzch* oraz przeboju Tima Burtona Sweeney Todd - demoniczny golibroda z Fleet Street.

dfsin7b

"Pierwszy tom Darów Anioła został napisany z myślą o starszych nastolatkach, a uniwersalny klucz do czytelniczych gustów tej grupy wydaje się w przekonaniu autorów zafascynowanych sukcesem J.K. Rowling stanowić połączenie: magia, miłość i mroczna tajemnica z przeszłości. W rezultacie ciężko sobie dziś wyobrazić młodzieżowy bestseller fantasy bez bohatera, który u progu dorosłości nagle odkrywa istnienie równoległej rzeczywistości i swoją do niej przynależność.

Nie inaczej jest w przypadku piętnastoletniej Clary (skrót od Clarissy) Fray, która pewnego wieczoru w nowojorskim klubie Pandemonium widzi coś, czego nie dostrzega nikt inny – rozprawę trójki jej rówieśników z demonem. Tak dziewczyna dowiaduje się o istnieniu Nocnych Łowców – Nefilim – potomków ludzi i aniołów, których zadaniem jest ochrona niczego nieświadomych mieszkańców Ziemi przed ustawicznymi atakami złych mocy" - pisała o Mieście kości dla WP Agnieszka Chojnowska. Całą recenzję przeczytasz tutaj .

Kolejne tomy cyklu Dary Anioła ukazują się pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

dfsin7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfsin7b