Trwa ładowanie...

Jak islam traktuje kobietę - teoria i praktyka

Jak islam traktuje kobietę - teoria i praktykaŹródło: Inne
d2v090k
d2v090k

Imam z Hiszpanii wydał książkę pouczającą, jak bić żonę.

Hiszpański sąd skazał go na półroczne studiowanie hiszpańskiej konstytucji i deklaracji praw człowieka po tym, jak ukazała się jego publikacja z poradami, jak uderzać kobietę, by nie pozostawić na jej ciele śladów.

Mężczyzna powinien koncentrować uderzenia na rękach i nogach; bić powinien rózgą – cienką i lekką, która nie zostawi pręg, siniaków i blizn na ciele.

Książka nosząca tytuł _Kobieta w islamie_ zawiera ponadto wskazówki, jak zdyscyplinować nieposłuszną kobietę. Autor Mohamed Kamal Mustafa wymienia słowne ostrzeżenia i seksualny post (sic!) oraz wspomnianą już przemoc fizyczną, którą – jego zdaniem – islam dopuszcza.

Mustafa został w ubiegłym roku skazany za znęcanie się nad kobietami. Wyrok 15 miesięcy w więzieniu został zamieniony na kurs reedukacyjny. Który – jak widać – nie pomógł.

Rząd hiszpański postanowił interweniować.Jednostki tak myślące będą usuwane ze społeczności muzułmańskich. Powoływane mają być komisje prowadzące dochodzenie w tej materii. Jednym z warunków, jakie będzie musiał spełnić duchowy przywódca chcący publicznie przemawiać, jest znajomość języka hiszpańskiego oraz hiszpańskiego prawa i praw człowieka.

d2v090k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v090k