Trwa ładowanie...

Inauguracja Fundacji Olgi Tokarczuk. Pisarka przygotowała też niespodziankę

Oficjalnie swoją działalność rozpoczęła Fundacja Olgi Tokarczuk. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiono jej program, założenia i zarząd. Polska noblista zapowiedziała, że szykuje też coś wyjątkowego.

Olga Tokarczuk wyda nową książkęOlga Tokarczuk wyda nową książkęŹródło: East News
d4lu7gl
d4lu7gl

Fundacja Olgi Tokarczuk ma promować polską i światową kulturę i sztukę. W planach są też m.in. działania w ramach ochrony środowiska, praw człowieka i swobód obywatelskich, przeciwdziałanie dyskryminacji oraz wsparcie rozwoju Dolnego Śląska.

Na konferencji w ramach Jesieni we Wrocławiu Mieście Literatury przedstawiono szczegółowy zakres działań fundacji. Poznaliśmy program, który będzie się opierał na hasłach "Przyszłość", "Równość", Twórczość" i "Czułość".

Olga Tokarczuk z nagrodą ZAiKS-u. "Za chwilę moja profesja stanie się niepotrzebna"

"To cztery filary działalności programowej Fundacji Olgi Tokarczuk; w ramach wydarzeń zaplanowanych przez Fundację artyści, naukowcy i kuratorzy spróbują zaprojektować nowy świat. Fundacja w szczególny sposób wspierać będzie twórczość kobiet. Ruszy także projekt edukacyjny wokół Nagrody Nobla, a pod hasłem 'Zezwierzęcej' odbędzie się cykl debat poświęconych prawom zwierząt - czytamy w poście fundacji na Facebooku.

d4lu7gl

W skład zarządu wchodzą Grzegorz Zygadło (prezes), Izabella Kaluta (wiceprezes) i Zbyszko Fingas (członek zarządu). W radzie fundacji zasiądą za to Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland, Irek Grin (dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury), prezes Zygadło i wiceprezes Kaluta.

Przy okazji inauguracji działalności fundacji polska noblistka ogłosiła, że ma niespodziankę dla czytelników. 12 listopada na rynek trafi jej nowa książka pt. "Czuły narrator". To jej pierwsze dzieło po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla. Będziemy mieli okazję przeczytać 12 wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, które składają się na wyjątkowe zaproszenie za kulisy twórczości. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

"W związku z rocznicą przyznania Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla wersja cyfrowa jej dzieł zostanie zdeponowana w 'Bibliotece Końca Świata', która powstała obok 'Spichlerza Końca Świata', magazynu z nasionami gromadzonymi na wypadek katastrofy na Spitsbergenie" - oświadczyła fundacja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lu7gl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lu7gl