Trwa ładowanie...

Hilda szuka przygód! Poznaj książkę z niezwykłą bohaterką komiksów i serialu Netfliksa

Hilda to obdarzona niezwykłą wyobraźnią wrażliwa dziewczynka mieszkająca na zaludnionym magicznymi istotami pustkowiu rodem ze skandynawskiej mitologii. Czytelnicy mieli okazję poznać niektóre z jej perypetii dzięki poczytnemu komiksowi i popularnemu serialowi animowanemu w serwisie Netflix. Teraz wydawnictwo Egmont zaprasza młodych czytelników do lektury serii książek o przygodach niesamowitej Hildy.

Hilda szuka przygód! Poznaj książkę z niezwykłą bohaterką komiksów i serialu NetfliksaŹródło: Materiały prasowe
d40vmr2
d40vmr2

Autorem opowieści jest brytyjski pisarz Stephen Davies, a postać Hildy stworzył rysownik Luke Pearson. Pierwszy tom książki pod tytułem Hilda i Ukryjcy już w sprzedaży. Kolejne części serii w przygotowaniu.

W pewnej niezwykłej krainie rozpościerającej się między Dzbanową Górą a Pomponikową Górą Hilda siadywała na stromych górskich zboczach, aby oddawać się swojej ulubionej rozrywce, czyli rysowaniu. Ale tym, co dziewczynka lubiła ponad wszystko, jeszcze bardziej niż szkicowanie, było… pakowanie się w niesamowite przygody. Tak przynajmniej twierdziła Hilda. Jej mama uważała raczej, że to pakowanie się w kłopoty… Każdego dnia Hilda w towarzystwie wiernego lisojelenia Rożka przemierzała dolinę w poszukiwaniu trolli, śpiących na drzewach fofli i innych magicznych stworzeń, z którymi mogłaby się zaprzyjaźnić. Jej życie było beztroskie, ekscytujące i przyjemne jak kubek gorącego kakao z piankami.

Netflix
Źródło: Netflix

Skończyło się jednak nagle w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach wraz z nadejściem tajemniczych Ukryjców, którzy postanowili przegonić Hildę i jej mamę z pustkowia. Myślicie, że dziewczynka spakowała walizkę i odeszła w siną dal? Sięgnijcie po pierwszy tom serii i sami się przekonajcie, kim były te okropne istoty, dlaczego Hilda rozpoczęła negocjacje z rozmiłowanymi w formularzach drobiazgowymi elfami, jaką tajemnicę skrywał pojawiający się o północy Nocny Olbrzym i dlaczego mały dzwonek lepiej chroni przed groźnym trollem niż miecz.

d40vmr2

"Hilda i Ukryjcy" to wciągająca jak śnieżna lawina opowieść o niezwykłej odwadze, sile przyjaźni i lojalności w obliczu nadciągającej katastrofy. Jednak niesamowite przygody, mniejsze i większe awantury z magicznymi mieszkańcami pustkowi, trolle, olbrzymy oraz złośliwe niewidzialne elfy nie są największym problemem dziewczynki. O wiele gorsza wydaje się przeprowadzka z ukochanej dziczy do Trollbergu. Czy Hilda odnajdzie się w tętniącym życiem mieście? A może jednak zrobi wszystko, żeby uratować swój dom? Koniecznie sięgnijcie po książkę i sprawdźcie sami! A jesienią zaczytajcie się w nowych przygodach dziewczynki o niebieskich włosach w kolejnym tomie pod tytułem Hilda i wielka parada.

Hilda po raz pierwszy zagościła na łamach komiksu Luke’a Pearsona. Dziś ma swój fandom w różnych grupach wiekowych, a sam album to laureat prestiżowych konkursów i festiwali komiksowych.

"Hilda" była nominowana aż trzykrotnie do komiksowego Oscara – Nagrody Eisnera. Powieści graficzne Pearsona zrobiły zawrotną karierę w Wielkiej Brytanii i Europie. Do dziś ukazało się pięć albumów, a szósty swoją premierę ma zaplanowaną na 2019 rok. Na fali popularności komiksu powstał serial o przygodach Hildy emitowany na Netfliksie. Dziś do rąk czytelników trafia również książka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

O KSIĄŻCE:

Hilda i Ukryjcy
Autor: Stephen Davies
Ilustrator: Seaerra Miller
Tłumaczenie: Marcin Wróbel
Oprawa: flexi
Objętość: 176 stron
Format: 148x210 mm
Cena: 36,99 zł
ISBN: 978-83-281-3751-6
Grupa docelowa: 8+

d40vmr2

O AUTORACH:

Stephen Davies – brytyjski pisarz, autor poczytnych książek dla dzieci. W latach 2001-2014 przebywał w Afryce, skąd wysyłał Listy z Burkina Faso – artykuły publikowane cyklicznie w weekendowym wydaniu czasopisma „Guardiana”. Współpracował także z gazetą „Sunday Times”. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie swoją twórczość dla najmłodszych czytelników testuje w pierwszej kolejności na córkach.

Luke Pearson – jeden z najpopularniejszych brytyjskich twórców komiksów młodego pokolenia. Jest autorem oryginalnej serii rysunkowej o przygodach Hildy oraz przygotowanego na jej podstawie przez serwis Netflix serialu o perypetiach tej niebieskowłosej dziewczynki. Jego komiks został dostrzeżony i nagrodzony podczas wielu prestiżowych konkursów i festiwali komiksowych. Aż trzykrotnie był nominowany do komiksowego Oscara – Nagrody Eisnera. Dotychczas Luke opublikował pięć albumów o Hildzie, szósty ukaże się w 2019 roku.

d40vmr2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40vmr2