Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna spotka się z minister edukacji Katarzyną Hall w sprawie lektur szkolnych

Grzegorz Schetyna spotka się z minister edukacji Katarzyną Hall w sprawie lektur szkolnychŹródło: Inne
ddqiwwd
ddqiwwd

Wicepremier Grzegorz Schetyna zapowiedział, że spotka się w piątek z minister edukacji Katarzyną Hall. Rozmowa ma dotyczyć m.in. listy lektur.

Schetyna poinformował we wtorkowej „Kropce nad i”, że umówił się na piątek z minister edukacji Katarzyną Hall na długą rozmowę o resorcie, o przyszłości, także o liście lektur.

- Rozmawiałem dziś z minister Hall i wiem, że lista lektur jest cały czas w konsultacji - powiedział Schetyna.

- Jestem przekonany, że (...) minister Hall wyciągnęła wnioski i że wszyscy będziemy dumni z listy lektur, która zostanie przygotowana. (...) Zależy nam na tym, by ta lista została skonsultowana ze środowiskami, a potem zaakceptowana przez nas wszystkich - powiedział Schetyna.

ddqiwwd

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało w internecie projekt kanonu lektur szkolnych. Wśród komentarzy politycznych dominowały krytyczne. Hall oświadczyła, że materiały programowe dotyczące kanonu lektur, opublikowane na stronie internetowej MEN, mają charakter projektu eksperckiego.

W propozycji MEN mniej jest lektur obowiązkowych - wiele pozycji ma stać się lekturami uzupełniającymi. Niektóre książki uczniowie mieliby czytać we fragmentach.

ddqiwwd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddqiwwd