Trwa ładowanie...

„Gogol w czasach Google'a” Wacława Radziwinowicza, czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o Rosji ale baliście się zapytać

„Gogol w czasach Google'a” to unikatowy zapis przemian w Rosji od schyłku epoki Jelcynowskiej do chwili obecnej. Wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” Wacław Radziwinowicz pokazuje obraz Rosji nieznanej - rozpiętej między wciąż żywymi absurdami rodem z Gogola i Czechowa a nieznośnym dziedzictwem człowieka sowieckiego. Książka ukazała się dziś nakładem Agory.

„Gogol w czasach Google'a” Wacława Radziwinowicza, czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o Rosji ale baliście się zapytaćŹródło: "__wlasne
d2frjhs
Dziś ma swoją premierę książka „ Gogol w czasach Google'a ” autorstwa wieloletniego korespondenta „Gazety Wyborczej” Wacława Radziwinowicza .

Gogol w czasach Google'a ” to unikatowy zapis przemian w Rosji od schyłku epoki Jelcynowskiej do chwili obecnej. Wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” Wacław Radziwinowicz pokazuje obraz Rosji nieznanej - rozpiętej między wciąż żywymi absurdami rodem z Gogola i Czechowa a nieznośnym dziedzictwem człowieka sowieckiego. Książka ukazała się dziś nakładem Agory.

Gogol w czasach Google'a ” to wybór reportaży, korespondencji i felietonów wieloletniego korespondenta „Gazety Wyborczej” w Moskwie z lat 1998 – 2012, które układają się w niezwykły obraz Rosji.**

W książce Wacława Radziwinowicza Rosja jest piękna i straszna, pełna sprzeczności i skrajności. To kraj ludzi szlachetnych i odważnych, ale też miejsce, w którym od czasów carskich filarami systemu są złodziejstwo i korupcja. Kraj, w którym bizantyjskie bogactwo nielicznych zderza się z nędzą milionów, kraj przeklętych poetów i złodziei w limuzynach, bojowników o prawa człowieka i morderców bez twarzy, samotnych bohaterów i brutalnych sołdatów.

d2frjhs

Wiktor Jerofiejew napisał: Sensacja – okazuje się, że Rosję można zrozumieć! Wystarczy poczucie humoru i miłość do mojego zwariowanego kraju. Przeczytałem tę książkę z ogromną przyjemnością. Wacek Radziwinowicz to znakomity obserwator, który nie boi się rosyjskich paradoksów.

W marcu zapraszamy na spotkania z Wacławem Radziwinowiczem w Warszawie:
- 7 marca o godz. 19 we Wrzeniu Świata (ul. Gałczyńskiego 7)
- 18 marca o godz. 18 na debatę „Rosjanin – Polak do kwadratu” z udziałem autora i Tatiany Kosinowej - Klub Powiększenie (Warszawa, ul. Nowy Świat 27)

Książka będzie do kupienia na www.kulturalnysklep.pl, w sieci sklepów Empik oraz w wybranych salonach prasowych od 14 lutego 2013 r., a także w wersji elektronicznej w formacie ePUB lub MOBI na Publio.pl.

d2frjhs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2frjhs