Trwa ładowanie...
d20hg9m

Festiwal Miłosza 2019 – rozpoczęto rekrutację na warsztaty przekładu poetyckiego

Festiwal Miłosza 2019 odbędzie się już w dniach 6-9 czerwca 2019 w Krakowie. Na wydarzeniu gościć będą najznakomitsi poeci z całego świata. Od 15 maja rusza również nabór na warsztaty przekładu poetyckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal Miłosza 2019 – rozpoczęto rekrutację na warsztaty przekładu poetyckiego
Festiwal Miłosza 2019 – rozpoczęto rekrutację na warsztaty przekładu poetyckiego (East News)
d20hg9m

Festiwal Miłosza 2019 – ósma edycja imprezy

Festiwal Miłosza 2019 jest 8. edycją tego kulturowego wydarzenia. Zaproszeni e przyjęli najwybitniejsi poeci z różnych krajów, takich jak: Wielka Brytania, Australia, Rosja, Szwecja, Ukraina, Litwa czy Bośnia i Hercegowina. Twórczość zagranicznych artystów zostanie opublikowana w przekładach na język polskich.

– Kultura narodowa wzbogaca się, zmienia i aktualizuje również dzięki poszerzającemu język wzajemnej komunikacji przekładowi, cywilizującemu walkę o symboliczną władzę – mówi Krzysztof Siwczyk, dyrektor programowy festiwalu.

d20hg9m

Festiwal Miłosza 2019 – warsztaty przekłady poetyckiego

Podczas czerwcowego festiwalu prowadzone będą warsztaty przekłady poetyckiego. W czasie zajęć odbędzie się dyskusja na temat działalności poetów uczestniczących podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Warsztaty przekładu poetyckiego z języka angielskiego poprowadzi Jerzy Jarniewicz – jeden z najważniejszych tłumaczy literatury anglojęzycznej, a także autor dwunastu książek krytycznoliterackich i eseistycznych oraz wielu tomów wierszy. Zajmował się także twórczością gości tegorocznej edycji Festiwalu Miłosza – przekładał Simona Armitage’a i Denise Riley. Wystąpi także Leszek Szaruga, poeta i prozaik, tłumacz niemieckiej i rosyjskiej poezji – w tym twórczości Eleny Fanailovej, która również pojawi się na festiwalu i poprowadzi warsztaty przekładu z języka rosyjskiego.
Warsztaty odbędą się w dniach 6 i 7 czerwca w godzinach południowych, dwa razy po trzy godziny.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

d20hg9m

Organizatorami Festiwalu Miłosza są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury.

Podziel się opinią

Share

d20hg9m

d20hg9m
d20hg9m