Trwa ładowanie...

Ekranizacja kultowej książki ''Mały książę'' od dzisiaj w polskich kinach

"Mały książę" od ponad 70 lat fascynuje kolejne pokolenia czytelników. Książka francuskiego pilota, pisarza i poety została przetłumaczona na ponad 270 języków i dialektów, doczekała się również kilku adaptacji filmowych i telewizyjnych. Najnowsza pełnometrażowa animacja "Mały książę" w reżyserii Marka Osborne'a właśnie dzisiaj wchodzi do polskich kin.

Share
Ekranizacja kultowej książki ''Mały książę'' od dzisiaj w polskich kinach
Źródło: Materiały prasowe
d3q3fci

* "Mały książę" od ponad 70 lat fascynuje kolejne pokolenia czytelników. Książka francuskiego pilota, pisarza i poety została przetłumaczona na ponad 270 języków i dialektów, doczekała się również kilku adaptacji filmowych i telewizyjnych. Najnowsza pełnometrażowa animacja "Mały książę" w reżyserii Marka Osborne'a właśnie dzisiaj wchodzi do polskich kin.*

Najnowszy film pod tytułem "Mały książę" nie jest wierną ekranizacją historii napisanej przez Antoine’a de Saint-Exupéry’ego , o czym przekonujemy się czytając opis animacji: "Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia."

Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu – Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego.

W polskiej wersji językowej usłyszymy głos Piotra Adamczyka, Macieja Musiała, Małgorzaty Kożuchowskiej, Roberta Więckiewicza czy Anny Cieślak.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3q3fci

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q3fci
d3q3fci