Trwa ładowanie...
d2xn44j

Dziesiąte urodziny pisma „Krytyka Polityczna”

W maju pismo „Krytyka Polityczna” obchodzi dziesiąte urodziny. Z tej okazji zaproszono do Polski trzech wybitnych intelektualistów, autorów i redaktorów legendarnego amerykańskiego pisma „Dissent”  –  pisma lewicy, które od ponad półwiecza opisuje i współokreśla najważniejsze konflikty społeczne i debaty ideowe, starcia interesów i spory o wartości nie tylko za Oceanem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziesiąte urodziny pisma „Krytyka Polityczna”
("__wlasne)
d2xn44j

W maju pismo „Krytyka Polityczna” obchodzi dziesiąte urodziny. Z tej okazji zaproszono do Polski trzech wybitnych intelektualistów, autorów i redaktorów legendarnego amerykańskiego pisma „Dissent”  –  pisma lewicy, które od ponad półwiecza opisuje i współokreśla najważniejsze konflikty społeczne i debaty ideowe, starcia interesów i spory o wartości nie tylko za Oceanem.

Filozof i etyk Michael Walzer , filozof i aktywista miejski Marshall Berman oraz historyk Michael Kazinmówią i piszą o najważniejszych problemach współczesności  –  o etyce w dobie różnorodności i globalizacji, o demokracji i zaangażowaniu w dobie cynizmu, o więziach międzyludzkich i wolności jednostki w czasach atomizacji i kryzysu cywilizacji.

We wtorek* 15 maja o godz. 18.00* zapraszamy do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na pierwszą z urodzinowych debat z udziałem Michaela Kazinai Janusza Głowackiego. Prowadzenie: redaktor naczelny "Krytyki Politycznej" Sławomir Sierakowski. Będzie to jednocześnie premiera książki Michaela Kazina Amerykańscy marzyciele. Jak lewica zmieniła Amerykę , która ukazała się w Serii Historycznej Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

15 maja, godz. 18.00, Nowy Wspaniały Świat, Nowy Świat 63
debata tłumaczona symultanicznie

Debaty z naszymi gośćmi odbędą się także w Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Toruniu, Kijowie i Moskwie.

d2xn44j

Podziel się opinią

Share

d2xn44j

d2xn44j