Trwa ładowanie...
d3rj067

Dziennikarski Laur dla Ryszarda Kapuścińskiego

d3rj067
d3rj067

Dziennikarski Laur Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - za udowodnienie, że dziennikarstwo może być sztuką - otrzymał Ryszard Kapuściński .

Ryszard Kapuściński , odbierając nagrodę i statuetkę, podkreślił, że jest ona dla niego szczególnie ważna, ponieważ w ten sposób dołącza do grona jego przyjaciół, wielkich nazwisk dziennikarstwa: zmarłego w tym roku - byłego redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” - Macieja Łukasiewicza i honorowego prezesa SDP Stefana Bratkowskiego.

W kategorii Nagroda Wolności Słowa wyróżniono dział zagraniczny dziennika „Rzeczpospolita”, za akcję mającą na celu walkę z publikacjami - głównie w prasie zagranicznej - mówiącymi o „polskich obozach śmierci” i „polskich obozach koncentracyjnych”.

Nagrodę za nierzetelność - Hienę Roku - otrzymał dziennik „Fakt”, który zamieścił 17 października br. na pierwszej stronie zdjęcie niewinnego człowieka jako bohatera skandalu pedofilskiego z podpisem: „Ten zboczeniec jest na wolności”.

d3rj067

W kategorii publikacji o tematyce międzynarodowej jury przyznało nagrodę im. Kazimierza Dziewanowskiego dla Zdzisława Wolniarowicza za cykl artykułów o Białorusi (magazyn „Duży Format” „Gazety Wyborczej”).

W kategorii publikacji o inicjatywach i przedsięwzięciach gospodarczych nagroda trafiła to Bianki Mikołajewskiej z „Polityki” za dwa artykuły na temat Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.

W kategorii publikacji o tematyce społecznej nagrodzono Maję Narbutt za artykuł „Musimy kończyć, kop sobie grób” („Rzeczpospolita”).

Za dziennikarstwo śledcze wyróżniono Andrzeja Stankiewicza i Michała Stankiewicza z „Rzeczpospolitej” za artykuł „Park rosyjskiej ruletki”. Autorzy opisali historię oszusta skazanego w Danii za udział w porwaniu, który wyłudza grunty na polskim wybrzeżu.

d3rj067

Za publikacje o sporcie wyróżniono ex aequo: Mariusza Kamińskiego z Polskiego Radia Lublin i Ewelinę Karpacz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Za publikacje o ochronie środowiska nagrodę otrzymała Magdalena Grzebałtowska z „Gazety Wyborczej” za reportaż o ludziach walczących z przemysłowym trucicielem środowiska - Zakładami Fosforowymi w Gdańsku.

Nagrodę dla gazet lokalnych otrzymały „Wiadomości Wrzesińskie”.

d3rj067
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rj067

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj