Trwa ładowanie...
d383ko9

Dziennikarski Laur dla Ryszarda Kapuścińskiego

Share
d383ko9

Dziennikarski Laur Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - za udowodnienie, że dziennikarstwo może być sztuką - otrzymał Ryszard Kapuściński .

Ryszard Kapuściński , odbierając nagrodę i statuetkę, podkreślił, że jest ona dla niego szczególnie ważna, ponieważ w ten sposób dołącza do grona jego przyjaciół, wielkich nazwisk dziennikarstwa: zmarłego w tym roku - byłego redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” - Macieja Łukasiewicza i honorowego prezesa SDP Stefana Bratkowskiego.

W kategorii Nagroda Wolności Słowa wyróżniono dział zagraniczny dziennika „Rzeczpospolita”, za akcję mającą na celu walkę z publikacjami - głównie w prasie zagranicznej - mówiącymi o „polskich obozach śmierci” i „polskich obozach koncentracyjnych”.

Nagrodę za nierzetelność - Hienę Roku - otrzymał dziennik „Fakt”, który zamieścił 17 października br. na pierwszej stronie zdjęcie niewinnego człowieka jako bohatera skandalu pedofilskiego z podpisem: „Ten zboczeniec jest na wolności”.

d383ko9

W kategorii publikacji o tematyce międzynarodowej jury przyznało nagrodę im. Kazimierza Dziewanowskiego dla Zdzisława Wolniarowicza za cykl artykułów o Białorusi (magazyn „Duży Format” „Gazety Wyborczej”).

W kategorii publikacji o inicjatywach i przedsięwzięciach gospodarczych nagroda trafiła to Bianki Mikołajewskiej z „Polityki” za dwa artykuły na temat Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.

W kategorii publikacji o tematyce społecznej nagrodzono Maję Narbutt za artykuł „Musimy kończyć, kop sobie grób” („Rzeczpospolita”).

Za dziennikarstwo śledcze wyróżniono Andrzeja Stankiewicza i Michała Stankiewicza z „Rzeczpospolitej” za artykuł „Park rosyjskiej ruletki”. Autorzy opisali historię oszusta skazanego w Danii za udział w porwaniu, który wyłudza grunty na polskim wybrzeżu.

d383ko9

Za publikacje o sporcie wyróżniono ex aequo: Mariusza Kamińskiego z Polskiego Radia Lublin i Ewelinę Karpacz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Za publikacje o ochronie środowiska nagrodę otrzymała Magdalena Grzebałtowska z „Gazety Wyborczej” za reportaż o ludziach walczących z przemysłowym trucicielem środowiska - Zakładami Fosforowymi w Gdańsku.

Nagrodę dla gazet lokalnych otrzymały „Wiadomości Wrzesińskie”.

d383ko9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d383ko9