Trwa ładowanie...

"Dziennik Polski": Online po literackim Krakowie

Share
"Dziennik Polski": Online po literackim KrakowieŹródło: "__wlasne
d2456ux

Kraków będzie mieć w internecie swoją literacką mapę, dzięki której powstaną w mieście szlaki, prowadzące śladami znanych pisarzy i poetów - pisze "Dziennik Polski".

Inicjatywa wyszła z Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie i otrzymała wsparcie finansowe Fundacji Kronenberga. Do września 2011 r. ma powstać w internecie baza z danymi pisarzy i poetów związanych z Krakowem, zarówno tych, którzy tutaj mieszkają lub mieszkali, jak i tych, dla których stolica Małopolski stanowiła inspirację. Będzie w niej można znaleźć biografie, adresy zamieszkania, wywiady z twórcami, zdjęcia, opisy działalności literackiej oraz cytaty z różnych dzieł. Tropiciele literatury będą mogli współtworzyć mapę, przesyłając swoje propozycje i dzieląc się ciekawymi faktami.

Lista twórców ma się stopniowo rozrastać i sięgać do różnych epok. W planie są spotkania z żyjącymi twórcami literatury i wywiady z nimi, które zostaną umieszczone na stronie.Organizatorzy projektu zamierzają również opracować scenariusze wycieczek literackich po Krakowie w języku angielskim i polskim, które będą dostępne na stronie internetowej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2456ux

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2456ux
d2456ux