Trwa ładowanie...
kraków
24 stycznia 2011, 13:41

"Dziennik Polski": Online po literackim Krakowie

"Dziennik Polski": Online po literackim KrakowieŹródło: "__wlasne
d1l1wlh
d1l1wlh

Kraków będzie mieć w internecie swoją literacką mapę, dzięki której powstaną w mieście szlaki, prowadzące śladami znanych pisarzy i poetów - pisze "Dziennik Polski".

Inicjatywa wyszła z Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie i otrzymała wsparcie finansowe Fundacji Kronenberga. Do września 2011 r. ma powstać w internecie baza z danymi pisarzy i poetów związanych z Krakowem, zarówno tych, którzy tutaj mieszkają lub mieszkali, jak i tych, dla których stolica Małopolski stanowiła inspirację. Będzie w niej można znaleźć biografie, adresy zamieszkania, wywiady z twórcami, zdjęcia, opisy działalności literackiej oraz cytaty z różnych dzieł. Tropiciele literatury będą mogli współtworzyć mapę, przesyłając swoje propozycje i dzieląc się ciekawymi faktami.

Lista twórców ma się stopniowo rozrastać i sięgać do różnych epok. W planie są spotkania z żyjącymi twórcami literatury i wywiady z nimi, które zostaną umieszczone na stronie.Organizatorzy projektu zamierzają również opracować scenariusze wycieczek literackich po Krakowie w języku angielskim i polskim, które będą dostępne na stronie internetowej.

d1l1wlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj