Trwa ładowanie...

"Dziennik Polski": Książka, z którą lecieli ku śmierci

W rocznicę katastrofy smoleńskiej ukazuje się wznowienie książki, którą miał przy sobie każdy pasażer tego tragicznego lotu, informuje "Dziennik Polski".

"Dziennik Polski": Książka, z którą lecieli ku śmierciŹródło: "__wlasne
d1l1wlh
d1l1wlh

W rocznicę katastrofy smoleńskiej ukazuje się wznowienie książki, którą miał przy sobie każdy pasażer tego tragicznego lotu, informuje "Dziennik Polski".

Ta książka to "ŚPIJ, MĘŻNY w Katyniu, Charkowie i Miednoje" Stanisława Mikke, jednej z ofiar pamiętnej katastrofy, opatrzona wstępem przez Zbigniewa Brzezińskiego .

Jej pierwsze wydanie ukazało się w roku 1998, drugie, z płytą, na której fragmenty tekstu czyta Jan Englert, opuściło drukarnię 9 kwietnia 2010. I nigdy nie znalazło się w księgarniach.

Autor zabrał na pokład Tu-154M 120 egzemplarzy. 95 rozdał przed startem współpasażerom; pozostałe, lecące w bagażu, miały trafić w ręce uczestników uroczystości katyńskich, lecz nigdy tam nie dotarły. Można je było zobaczyć, niektóre postrzępione, niektóre ocalałe, na zdjęciach i filmach wykonanych po katastrofie na smoleńskim lotnisku.

Stanisław Mikke, adwokat i pisarz, redaktor naczelny czasopisma "Palestra", był wiceprzewodniczącym Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

d1l1wlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj