Trwa ładowanie...
d43xllj
d43xllj
ukraina

#dziejesięnażywo: Ziemowit Szczerek o swojej nowej książce, "Tatuaż z tryzubem"

"Ukraina była państwem mafijnym, dzisiaj to postapokalipsa" - mówi Ziemowit Szczerek, pisarz ("Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian", "Siódemka") i publicysta (Wirtualna Polska, Polityka), którego nowa książka "Tatuaż z tryzubem" opowiada o współczesnej Ukrainie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d43xllj

*"Ukraina była państwem mafijnym, dzisiaj to postapokalipsa" - mówi Ziemowit Szczerek , pisarz ("Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian", "Siódemka" ) i publicysta.Patrycja Wanat rozmawia ze Szczerkiem przy okazji premiery jego nowej książki, "Tatuaż z tryzubem" , będącej książką o Ukrainie jako takiej.*

Jak pisze o niej wydawca: "To podróż przez tworzące się państwo. Niekiedy postapokaliptyczne, niekiedy ryczące od entuzjazmu. To nie jest książka o wojnie w Donbasie, choć jest tam i ona. To wyprawa opłotkami tej najnowszej historii Ukrainy, wyprawa, mająca przybliżyć Polakom ten kraj, o którym czytali już sporo, ale raczej nie w ten sposób. To jest książka podróżnicza, ale podróże, które opisuje, są próbą zrozumienia Ukrainy, zarówno tej „prozachodniej” i „prowschodniej”. Ta książka to również wyjaśnienie, dlaczego słowa „prozachodniej” i „prowschodniej” są napisane w cudzysłowie".

d43xllj

Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej:

d43xllj

Podziel się opinią

Share

d43xllj

d43xllj