Trwa ładowanie...

Dzieci i młodzież mogą zostać współautorami książki o misiu Kazimierzu

Dzieci i młodzież do 15 września mogą zgłaszać się do konkursu - "Mali pisarze poszukiwani". Pisarka Paulina Wilk szuka młodych literatów, którzy pomogą jej napisać pierwszy rozdział kolejnej książki o przygodach misia Kazimierza.

Dzieci i młodzież mogą zostać współautorami książki o misiu KazimierzuŹródło: "__wlasne
d1z7x2h
d1z7x2h

Dzieci i młodzież do 15 września mogą zgłaszać się do konkursu - "Mali pisarze poszukiwani". Pisarka Paulina Wilk szuka młodych literatów, którzy pomogą jej napisać pierwszy rozdział kolejnej książki o przygodach misia Kazimierza.

Paulina Wilk i Wilk&Król Oficyna Wydawnicza zapraszają młodych pisarzy w wieku do 15 lat do wspólnego napisania książki o misiu Kazimierzu - bohaterze znanym z poprzednich publikacji pisarki. "Chciałabym zaprosić dzieci do współtworzenia książki, ponieważ sama zaczęłam pisać jako pięcioletnia dziewczynka" - powiedziała PAP Paulina Wilk.

Aby wziąć udział w konkursie należy wymyślić ciekawą przygodę, którą przeżyje Kazio. Wygrana praca rozpocznie nowy tom zatytułowany "Podróże misia Kazimierza". "Jeśli dzieci są zbyt małe to dopuszczamy możliwość spisania historii przez rodziców" powiedziała PAP Anna Król - wydawca bajek o przygodach misia Kazimierza. Nazwisko zwycięzcy znajdzie się na okładce książki, a sam laureat wraz z pisarką nagra autorski rozdział w wersji audio. Każdy uczestnik konkursu otrzyma audiobooka o podróżach misia.

"Wczesne doświadczenie literackie, nawet bardzo proste, jest świetnym krokiem do literatury. Jestem przekonana, że zapisywanie swoich przemyśleń i wrażeń to dobry sposób na dorastanie i poznanie samego siebie (...)" - powiedziała autorka - "głównym tematem moich książek są emocje i przeżycia. Zależy mi, żeby dzieci były nie tylko czytelnikami, ale również współtwórcami" - dodała.

d1z7x2h

Paulina Wilk tworząc serię przygód o misiu Kazimierzu liczyła na to, że jej książki będą czytane przez dzieci i dorosłych. "Chciałam żeby to było wspólne doświadczenie (...) omawiania różnych uczuć; wspólne czytanie stało się pomostem do wzajemnego zrozumienia" kontynuuje literatka. "Miś jako alter ego dziecka jest dobrym nośnikiem różnego rodzaju przeżyć i marzeń (...). Liczę na to, że pomysły dzieci podpowiedzą mi, czym jest podróż w wyobraźni dziecka i dlaczego dzieci chcą wyobrażać sobie inne światy" - podkreśla Wilk.

Miś Kazimierz doczekał się już dwóch książek. Choć na pozór jest zwyczajną zabawką z fabryki to pragnie zmienić swój los. W pierwszej części serii " Przygodach misia Kazimierza " bohater ucieka ze sklepu i trafia w ręce Ani. Dziewczynka pokazuje pluszakowi świat uczuć i moc przyjaźni. "Lato misia Kazimierza" to kontynuacja opowieści o niezwykłej przytulance. Mały Kazio spędza wakacje z trzema charakternymi kolegami: grubym Tadkiem, wysportowanym Czarnym i malutkim Bolkiem. Przyjaciele poznają smak zwycięstwa i porażki. Wspólnie uczą się doceniać łączące ich więzi. W trzeciej części Kazimierz wyprawi się znacznie dalej - o tym jak daleko zadecydują mali pisarze. Miś idzie w ślad za: Puchatkiem, Paddingtonem, Colargolem i Uszatkiem. Staje się częścią, liczącej 110 lat, historii misiów, którzy stali się ulubionymi bohaterami dzieci.

Paulina Wilk - publicystka, dziennikarka, pisarka. Urodziła się w 1980 roku w Warszawie. Ukończyła politologię na Uniwersytecie Warszawskim. W Instytucie Nauk Politycznych UW prowadziła magazyn "Obserwacje" zrzeszający młodych autorów. Pracowała dla "Rzeczpospolitej", gdzie relacjonowała najważniejsze wydarzenia muzyczne. W weekendowym dodatku "Plus Minus" publikowała eseje i teksty publicystyczne. Obecnie pracuje w "Tygodniku Powszechnym", gdzie zajmuje się zmianami społecznymi i nowymi tendencjami w kulturze. Współpracuje z magazynem podróżniczym "Kontynenty" oraz TVP Kultura. Jest autorką reportażu o współczesnych Indiach - "Lalki w ogniu". Jej dorobek to również fundacja "Kultura nie boli" i współorganizowanie Big Book Festival - międzynarodowego festiwalu książki.

Konkursowe opowiadania o misiu Kazimierzu należy przesyłać do 15 września na adres napisz@miskazimierz.pl. Historie nie powinny być dłuższe niż 5 tys. znaków. "Podróże misia Kazimierza" ukażą się zimą nakładem wydawnictwa Wilk&Król Oficyna Wydawnicza.

d1z7x2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z7x2h