Trwa ładowanie...

Dorota Masłowska na żywo. Zaprezentuje najnowsze utwory w szczytnym celu

Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje w sieci wirtualne spotkania poczytnych pisarzy z czytelnikami. W poniedziałek 4 maja o godzinie 18:00 główną bohaterką wydarzenia będzie Dorota Masłowska.

Dorota Masłowska na żywo. Zaprezentuje najnowsze utwory w szczytnym celuŹródło: Getty Images
dqh5by1
dqh5by1

Dorota Masłowska zapowiedziała, że w ramach akcji "UL z książkami" odczyta swój "Dyptyk Pandemiczny". - Na ten krótki dwuesejowy cykl składają się dwa eseje powstałe w ostatnich tygodniach. Pierwszy z nich – "Problemy", to próba analizy różnych problemów, "Maska" z kolei zgłębia w szerokim kontekście kulturowym zagadnienie maski, zarówno metafizycznej, jak i tej całkowicie fizycznej. Nosić? Nie nosić? Nosić ale jak ktoś idzie znajomy zdejmować? Czy też nie nosić i zakładać gdy ktoś idzie?- posłuchajcie sami – zachęcała Masłowska.

W ramach solidarności z autorami w potrzebie Stowarzyszenie Unia Literacka zorganizowało zbiórkę pieniężną (dostępną pod tym linkiem). Pisarze zachęcają do udziału w kweście podczas transmisji odczytu swoich książek.

Zorganizowany przez Unię "UL z książkami" ma charakter cykliczny. W projekt zaangażowali się m.in. Zygmunt Miłoszewski, Michał Rusinek, Jacek Dehnel. Transmisje są dostępne na profilach autorów i autorek, Stowarzyszenia Unia Literacka na Facebooku, a także w Wirtualnej Polsce.

dqh5by1

Dorota Masłowska debiutowała opowiadaniami publikowanymi w prasie w 2000 r., a w 2002 r. ukazała się jej pierwsza powieść "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną". Książka stała się bestsellerem i została przetłumaczona na 10 języków. 20-letnia pisarka z Wejherowa zdobyła nominację do Nike i Paszport "Polityki". Nagroda Literacka Nike trafiła do niej w 2006 r. za drugą powieść, "Paw królowej". Ostatnia książka Masłowskiej pt. "Inni ludzie" ukazała się w 2018 r.

Obejrzyj: gwiazdy przekładają koncerty przez koronawirusa

dqh5by1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqh5by1