Trwa ładowanie...

Diuna oczami Wojciecha Siudmaka na wystawie w Zielonej Górze

Diuna oczami Wojciecha Siudmaka na wystawie w Zielonej GórzeŹródło: Inne
d3hkicf
d3hkicf

W piątek w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbędzie się otwarcie wystawy „Podróż po Diunie” autorstwa światowej sławy artysty Wojciecha Siudmaka - poinformował kurator wystawy Igor Myszkiewicz.

Na wystawie znajdzie się w sumie 50 rysunków; wszystkie powstały na potrzeby nowego wydania cyklu Diuna amerykańskiego pisarza Franka Herberta .

- Część z rysunków po raz pierwszy ujrzy światło dzienne na tej wystawie - powiedział Myszkiewicz.

Wojciech Siudmak (ur. 1942 r. w Wieluniu) ukończył studia w Paryżu, gdzie mieszka do dzisiaj. Artysta uprawia malarstwo, grafikę, rzeźbę, jest autorem ilustracji książek z zakresu literatury fantastycznej. Projektował też okładki płytowe dla niemieckiej grupy rockowej Eloy.

Ostatni raz artysta swoje prace prezentował w Zielonej Górze 10 lat temu. Kolejną jego wystawę w tym mieście będzie można oglądać od 29 sierpnia do 2 listopada br.

Ekspozycja odbędzie się w ramach organizowanego w Zielonej Górze Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2008, a jej współorganizatorami są: Zielonogórski Klub Miłośników Fantastyki Ad Astra, Galeria Twórców Galera, Wydawnictwo Rebis oraz Fundacja Siudmak Arkana XXI.

d3hkicf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hkicf