Trwa ładowanie...

„Die Horen” w całości o literaturze polskiej

„Die Horen” w całości o literaturze polskiejŹródło: Inne
d4y40zv
d4y40zv

Ukazał się 222. numer niemieckiego pisma literacko-krytycznego „Die Horen” w całości poświęcony literaturze polskiej.

W numerze zatytułowanym „ Gombrowicz , Schulz , Witkacy : Wielka trójka i ich dzieci. Przykłady współczesnej literatury polskiej” zaprezentowano nietłumaczone dotychczas teksty dwudziestu czterech pisarzy polskich (m.in. Tadeusza Konwickiego , Włodzimierza Odojewskiego , Mariana Pankowskiego , Stefana Chwina , Wojciecha Kuczoka , Michała Witkowskiego ) korzystających z dziedzictwa tych trzech gigantów polskiej prozy współczesnej. Autorem wyboru i komentarza jest Robert Ostaszewski. Zeszyt został zilustrowany niepublikowanymi do tej pory w Niemczech rysunkami Brunona Schulza pochodzącymi ze zbiorów Muzeum Literatury w Warszawie.

„Die Horen”, jedno z najbardziej prestiżowych pism literackich w Niemczech, wychodzi nieprzerwanie od ponad pięćdziesięciu lat. Bieżący numer jest drugim z kolei poświęconym literaturze polskiej i powstał we współpracy z Instytutem Książki, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

d4y40zv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4y40zv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj