W połowie marca, nakładem wydawnictw Albatros i Sonia Draga ukazała się w Polsce druga część przygód Roberta Langdona Dana Browna pt.: Kod Leonarda da Vinci. Na zachodzie bije rekordy sprzedaży.
Tak samo jest w Polsce – do dnia dzisiejszego sprzedało się 50 tys. egz. powieści. Ci, którzy nie zdążyli dokonać zakupu nie muszą się martwić, gdyż po świętach planowany jest dodruk 30 tys. egzemplarzy.
Takiej sprzedaży nie miał dotychczas żaden thriller. Na świecie sprzedano ponad 8 mln egz., z czego w samych Stanach 6 mln. Jest to wynik, którym Dan Brown przebija Johna Grishama, Toma Clancy'ego czy Stephena Kinga.
Kod Leonarda da Vinci jest błyskotliwie napisanym thrillerem, porównywanym z prozą Pereza-Reverte, ale na pewno jej nie dorównuje. Autor sięga jednak do tematów z historii Kościoła katolickiego, osią intrygi powieści jest działalność sekt i tajnych zakonów działających od czasów średniowiecza.
W czasach, gdy zachodniej cywilizacji zagrażają terroryści, czerpiący inspirację pośrednio z religii, książka Browna musiała stać się bestsellerem.
Prawdopodobnie w połowie przyszłego roku ukaże się kontynuacja książki - powieść Klucz Salomona, za prawa do niej polski wydawca już zapłacił kilkadziesiąt tysięcy dolarów.
Prawa do ekranizacji Kodu... zakupiła Columbia Pictures za 6 mln dolarów.