Trwa ładowanie...
d1di4j7

"Czytam sobie": nowa seria edukacyjna dla najmłodszych

Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego Egmontu – "Czytam sobie”, wspierający naukę czytania dzieci, wciąż się rozwija. W marcu ukazały się kolejne tytuły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seria wydawnicza Egmont zadowoli zarówno dzieci jak ich rodziców
Seria wydawnicza Egmont zadowoli zarówno dzieci jak ich rodziców (Materiały prasowe)
d1di4j7

Tym razem do księgarń trafiły cztery książki, w tym dwie w podserii – fakty. Tradycyjnie są to pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

Specjalnie dla młodych, ciekawych wszystkiego, badaczy przygotowaliśmy do poczytania pasjonujące opowieści:

"Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303" Wojciecha Widłaka z ilustracjami Tomka Kozłowskiego. Książka o odwadze i skuteczności polskich pilotów w bitwie o Anglię. Opowieść wydana w hołdzie ich bohaterstwa, przypominająca, że piloci Dywizjonu 303 są dla nas Polaków powodem do dumy.

d1di4j7

"Kolumb. Całkiem inna historia" Artura Domosławskiego z ilustracjami Gosi Herby. Lektura przedstawiająca postać Kolumba z zupełnie innej perspektywy. Spojrzenie na dramatyczną część historii odkryć nieznanych ziem, zwanych dziś Ameryką.

Książki zostały skonsultowane z autorytetem w danej dziedzinie czy znawcą tematu. Historię Dywizjonu 303 ocenił merytorycznie Mateusz Tułodziecki z Muzeum Lotnictwa Polskiego.
Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w cyklu "Czytam sobie” premierę mają:

"Fasola Eulalii" trzeci już tytuł w ramach podserii przepis Justyny Bednarek z ilustracjami Darii Solak, gdzie dostajemy gotową recepturę na odrobinę zieleni w swoim otoczeniu - ogródek w słoiku. Panaceum na spóźniającą się wiosnę.

"Rajdowa krowa" Rafała Witka z ilustracjami Pawła Mildnera. Opowieść o odjazdowej krowie z własnym samochodem wyścigowym, na tle historii o tym co naprawdę jest ważne w życiu.

d1di4j7

"Czytam sobie” to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

Na rynku jest już blisko 100 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.

O KSIĄŻKACH:

Poziom 1
Fasola Eulalii
Autor: Justyna Bednarek
Ilustrator: Daria Solak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 32 strony
Format: 145x185
Cena: 12,99
ISBN: 978-83-281-3663-2
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 13.03.2019

Utalentowana Eulalia to kuzynka Eufrozyny. Zimna, deszczowa i pochmurna wiosna skłania ją do wyhodowania własnej roślinki. Wielka radość! Z fasolki rośnie kiełek. Taki kwiatek w słoiczku. Teraz dzieci mogą same spróbować stworzyć własny mini wiosenny ogród, taki jak ten Eulalii.

Rajdowa krowa
Autor: Rafał Witek
Ilustrator: Paweł Mildner
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 32 strony
Format: 145x185
Cena: 12,99
ISBN: 978-83-281-3662-5
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 13.03.2019

Krowa Bela to nietypowa krowa. Niesamowita, bo rajdowa! Bierze udział w trudnych wyścigach samochodowych. Ale dobrze wie, że wygrana to nie wszystko. Warto troszczyć się o inne stworzenia, nawet za cenę utraty zwycięstwa. Taką postawę trzeba oklaskiwać i nagradzać. Urocza historia o tym, co naprawdę ważne.

Poziom 2
Orły nad Londynem. Z historii Dyzwizjonu 303
Autor: Wojciech Widłak
Ilustrator: Tomek Kozłowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 145x185
Cena: 12,99
ISBN: 978-83-281-3669-4
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 13.03.2019

Lato 1940 roku. Trwa II wojna światowa. Jurek, polski pilot dywizjonu 303, dzielnie walczy w przestworzach z niemieckim wrogiem. Walka wydaje się nierówna, mały, choć zwinny samolot zwany pieszczotliwie Huragankiem, przeciw potężnym bojowcom wroga. Jednak żołnierze tego sławnego dywizjonu znani byli z umiejętności i odwagi. Jurek nawet w ogniu walki nie traci odwagi i rozsądku, razem z kolegami dzielnie pokonuje niemieckie bombowce.

Poziom 3
Kolumb. Całkiem inna historia
Autor: Artur Domosławski
Ilustrator: Gosia Herba
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 145x185
Cena: 14,99
ISBN: 978-83-281-3671-7
Grupa docelowa: 5-7 lat
Premiera: 13.03.2019

Trudna prawda na temat odkrywcy Ameryki Krzysztofa Kolumba. Czy był postacią pozytywną czy negatywną? Czy warto świętować jego największe odkrycie a jemu samemu stawiać pomniki? To rzeczywiście całkiem inna opowieść o tym znanym wszystkim żeglarzu. Mieszkający w USA Ignaś poznaje podczas wycieczki gorzkie strony historii Ameryki, opowiedziane przez rdzennego jej mieszkańca. Autor Artur Domosławski nie unika odpowiedzi na trudne pytania.

d1di4j7

Podziel się opinią

Share

d1di4j7

d1di4j7