Trwa ładowanie...

"Czytam sobie": nowa seria edukacyjna dla najmłodszych

Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego Egmontu – "Czytam sobie”, wspierający naukę czytania dzieci, wciąż się rozwija. W marcu ukazały się kolejne tytuły.

"Czytam sobie": nowa seria edukacyjna dla najmłodszychŹródło: Materiały prasowe
d1sguix
d1sguix

Tym razem do księgarń trafiły cztery książki, w tym dwie w podserii – fakty. Tradycyjnie są to pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

Specjalnie dla młodych, ciekawych wszystkiego, badaczy przygotowaliśmy do poczytania pasjonujące opowieści:

"Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303" Wojciecha Widłaka z ilustracjami Tomka Kozłowskiego. Książka o odwadze i skuteczności polskich pilotów w bitwie o Anglię. Opowieść wydana w hołdzie ich bohaterstwa, przypominająca, że piloci Dywizjonu 303 są dla nas Polaków powodem do dumy.

"Kolumb. Całkiem inna historia" Artura Domosławskiego z ilustracjami Gosi Herby. Lektura przedstawiająca postać Kolumba z zupełnie innej perspektywy. Spojrzenie na dramatyczną część historii odkryć nieznanych ziem, zwanych dziś Ameryką.

d1sguix

Książki zostały skonsultowane z autorytetem w danej dziedzinie czy znawcą tematu. Historię Dywizjonu 303 ocenił merytorycznie Mateusz Tułodziecki z Muzeum Lotnictwa Polskiego.
Wśród tradycyjnych, błyskotliwych i wciągających opowiastek o niepowtarzalnym stylu i charakterze w cyklu "Czytam sobie” premierę mają:

"Fasola Eulalii" trzeci już tytuł w ramach podserii przepis Justyny Bednarek z ilustracjami Darii Solak, gdzie dostajemy gotową recepturę na odrobinę zieleni w swoim otoczeniu - ogródek w słoiku. Panaceum na spóźniającą się wiosnę.

"Rajdowa krowa" Rafała Witka z ilustracjami Pawła Mildnera. Opowieść o odjazdowej krowie z własnym samochodem wyścigowym, na tle historii o tym co naprawdę jest ważne w życiu.

"Czytam sobie” to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

d1sguix

Na rynku jest już blisko 100 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.

O KSIĄŻKACH:

Poziom 1
Fasola Eulalii
Autor: Justyna Bednarek
Ilustrator: Daria Solak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 32 strony
Format: 145x185
Cena: 12,99
ISBN: 978-83-281-3663-2
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 13.03.2019

Utalentowana Eulalia to kuzynka Eufrozyny. Zimna, deszczowa i pochmurna wiosna skłania ją do wyhodowania własnej roślinki. Wielka radość! Z fasolki rośnie kiełek. Taki kwiatek w słoiczku. Teraz dzieci mogą same spróbować stworzyć własny mini wiosenny ogród, taki jak ten Eulalii.

d1sguix

Rajdowa krowa
Autor: Rafał Witek
Ilustrator: Paweł Mildner
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 32 strony
Format: 145x185
Cena: 12,99
ISBN: 978-83-281-3662-5
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 13.03.2019

Krowa Bela to nietypowa krowa. Niesamowita, bo rajdowa! Bierze udział w trudnych wyścigach samochodowych. Ale dobrze wie, że wygrana to nie wszystko. Warto troszczyć się o inne stworzenia, nawet za cenę utraty zwycięstwa. Taką postawę trzeba oklaskiwać i nagradzać. Urocza historia o tym, co naprawdę ważne.

Poziom 2
Orły nad Londynem. Z historii Dyzwizjonu 303
Autor: Wojciech Widłak
Ilustrator: Tomek Kozłowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 145x185
Cena: 12,99
ISBN: 978-83-281-3669-4
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 13.03.2019

d1sguix

Lato 1940 roku. Trwa II wojna światowa. Jurek, polski pilot dywizjonu 303, dzielnie walczy w przestworzach z niemieckim wrogiem. Walka wydaje się nierówna, mały, choć zwinny samolot zwany pieszczotliwie Huragankiem, przeciw potężnym bojowcom wroga. Jednak żołnierze tego sławnego dywizjonu znani byli z umiejętności i odwagi. Jurek nawet w ogniu walki nie traci odwagi i rozsądku, razem z kolegami dzielnie pokonuje niemieckie bombowce.

Poziom 3
Kolumb. Całkiem inna historia
Autor: Artur Domosławski
Ilustrator: Gosia Herba
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 145x185
Cena: 14,99
ISBN: 978-83-281-3671-7
Grupa docelowa: 5-7 lat
Premiera: 13.03.2019

Trudna prawda na temat odkrywcy Ameryki Krzysztofa Kolumba. Czy był postacią pozytywną czy negatywną? Czy warto świętować jego największe odkrycie a jemu samemu stawiać pomniki? To rzeczywiście całkiem inna opowieść o tym znanym wszystkim żeglarzu. Mieszkający w USA Ignaś poznaje podczas wycieczki gorzkie strony historii Ameryki, opowiedziane przez rdzennego jej mieszkańca. Autor Artur Domosławski nie unika odpowiedzi na trudne pytania.

d1sguix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sguix