Trwa ładowanie...
historia
23-04-2010 13:26

Czyje są Sensacje XX wieku?

Czyje są Sensacje XX wieku?Źródło: Inne
d1ap9pd
d1ap9pd

Bogusław Wołoszański, autor wielu publikacji książkowych oraz programu Sensacje XX wieku, spiera się z telewizją o prawa autorskie do scenariusza i tytułu audycji. Prawo to kwestionuje Telewizja Polska. Sprawa trafiła do sądu.

Sensacje XX wieku przyniosły Wołoszańskiemu, historykowi i dziennikarzowi, nagrodę Wiktora i Super Wiktora. Na antenie telewizji program jest emitowany od piętnastu lat. Siedem lat temu Wołoszański wystąpił do urzędu patentowego z wnioskiem o zarejestrowanie znaku Sensacje XX wieku. Z powodu sprzeciwu Telewizji został jednak odprawiony z kwitkiem.

Zdaniem TVP to ona posiada prawa autorskie do tytułu programu. Bogusław Wołoszański, jako etatowy pracownik firmy, miał obowiązek zgłaszać propozycje programów i cykli programowych.

d1ap9pd

Urząd Patentowy uznał racje TVP i nie zarejestrował Wołoszańskiemu Sensacji XX wieku. Dziennikarz odwołał się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Na razie sprawa została odroczona.

Niedługo pełnomocnik dziennikarza złożył kolejny, tyle że w sądzie cywilnym, pozew przeciwko TVP. Domaga się w nim ustalenia, że Wołoszańskiemu przysługuje prawo autorskie do scenariusza programu Sensacje XX wieku.

d1ap9pd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ap9pd