Trwa ładowanie...
komiks
23-04-2010 13:51

Czy komiks pomoże w rozwiązaniu prawdziwej zbrodni?

Czy komiks pomoże w rozwiązaniu prawdziwej zbrodni?Źródło: Inne
dbx4vx0
dbx4vx0

Na niecodzienny pomysł wpadł zaledwie 14-letni twórca komiksowy z Teksasu. Na kartach swojego najnowszego komiksu próbuje przybliżyć czytelnikom tajemnicze morderstwo sprzed lat, licząc że znajdzie się ktoś, kto pomoże je rozwiązać.

Jake Tinsley ma zaledwie 14 lat, ale jest już współscenarzystą kilku komiksów. I nie byłoby w tym niezwykłego, gdyby nie temat najnowszego z nich – prawdziwe morderstwo małej dziewczynki.

Amber Hagerman została porwana i zamordowana w 1996 roku, w Arlington, w Teksasie. Miała zaledwie 9 lat. Jej sprawa wywołała szok, jednak zakrojone na szeroką skalę śledztwo nie przyniosło rezultatów – morderca pozostał na wolności. Sprawa była na tyle głośna, że aby przeciwdziałać takim tragediom stworzono specjalny system alarmowy - AMBER Alert system - mający uprawnić przekazywanie informacji o zaginionych dzieciach (system wykorzystuje niemal wszystkie media, e-maile, a nawet elektroniczne tablice informacyjne przy autostradach). Po śmierci Amber stworzono w Stanach Zjednoczonych także krajowy rejestr przestępców seksualnych.

Dzisiaj, po trzynastu latach od tamtej tragedii zainteresował się nią Jake Tinsley. Nastolatek tworzy komiksy wraz ze swoim ojcem i Jasonem Dube – rysownikiem mangowym. Ich bohaterem jest dwunastoletni superbohater Night Owl (Nocny Puchacz), który supermoce odziedziczył po dziadku. W najnowszym numerze komiksu, zatytułowanym Amber Hagerman Deserves Justice (Amber Hagerman zasługuje na sprawiedliwość) Puchacz zajmuje się morderstwem dziewczynki, a autorzy przybliżają sprawę i szczegóły rocznego śledztwa.

dbx4vx0

Tineslay mówi, że jego celem jest przypomnienie ludziom o tragedii sprzed lat.
- Chciałem poinformować wszystkich, szczególnie dzieci, o tej sprawie, na wypadek gdyby ktoś coś wiedział – powiedział w rozmowie z amerykańską telewizją NBC Bay Area.

Inicjatywę popiera matka zamordowanej dziewczynki.

- Jestem w stanie zrobić wszystko by złapać mordercę i wtrącić go do więzienia. Moja córka naprawdę zasługuje na sprawiedliwość.

Z autorami współpracuje Cold Case Investigative Research Institute – zajmujący się niewyjaśnionymi sprawami.

Komiks można pobrać za darmo ze strony Wham Bang Comics (http://www.myspace.com/whambangcomics).

dbx4vx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbx4vx0