ycipk-2xv65f
W drodze

Czeska Książka Dziesięciolecia w Polsce!!

Problemy przeciętnych i w pewnym sensie pod-przeciętnych ludzi, rozczarowanych życiem i sobą, szukających ukojenia w alkoholu, samotnych, rozwiedzionych, nie mogących znaleźć pracy, zagubionych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czeska Książka Dziesięciolecia w Polsce!!
("__wlasne)
ycipk-2xv65f

Jan Balabán

*Wakacje / Możliwe, że odchodzimy *

POLSKA PREMIERA: 01.11.2011

ycipk-2xv65f

Wakacje / Możliwe, że odchodzimy to połączone wydanie dwóch zbiorów opowiadań czeskiego prozaika Jana Balabána. Zbiór Możliwe, że odchodzimy został we wrześniu 2011 wybrany w Czechach Książką Dziesięciolecia. Ponadto zdobył między innymi tytuł Książki Roku 2004 oraz najbardziej prestiżową czeską nagrodę literacką Magnesia Litera w kategorii Proza Roku 2005.

W obu zbiorach autor stara się zrozumieć problemy przeciętnych i w pewnym sensie pod-przeciętnych ludzi, rozczarowanych życiem i sobą, szukających ukojenia w alkoholu, samotnych, rozwiedzionych, nie mogących znaleźć pracy, zagubionych. Bohaterowie Balabána są mieszkańcami robotniczej Ostrawy, pełnej smogu, blokowisk i ludzi, którzy stracili wiarę w sens życia i jego wartości. Autor pokazuje rzeczywistość, która boli i porusza, nie pozbawia jednak ani czytelnika ani swoich bohaterów nadziei na lepszy czas.

Piękny a zarazem prosty i oszczędny styl pisarski Jana Balabána w połączeniu z poruszająca, niebanalną treścią sprawiają, że każde opowiadanie jest prawdziwym klejnotem literatury czeskiej.

Polub WP Książki
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2xv65f

ycipk-2xv65f
ycipk-2xv65f