Trwa ładowanie...
dnt6thc

Colson Whitehead z nagrodą Pulitzera za powieść "Miedziaki"

Jury Nagrody Pulitzera zdecydowało się uhonorować swoim wyróżnieniem nowojorczyka Colsona Whiteheada. To już drugi raz w jego pisarskiej karierze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Colson Whitehead dostał NAgrodę Pulitzera za powieść "Miedziaki"
Colson Whitehead dostał NAgrodę Pulitzera za powieść "Miedziaki" (Getty Images)
dnt6thc

Colson Whitehead jest absolwentem Uniwersytetu Harvarda. Amerykański pisarz, autor powieści I książek non-fiction, takich jak “The Intuitionist”, ”John Henry Days”, ”The Colossus of New York”, ”Zone One” i ”Sag Harbor”. Wydał także zbiory esejów oraz książki faktograficzne.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM: Natalia Szroeder o nowym singlu, ZWIĄZKU Z QUEBO i izolacji na Kaszubach

Colson Whitehead pierwszy raz zdobył Nagrodę Pulitzera kategorii literatury pięknej za “Kolej podziemna” w 2017 r. Teraz powtórzył swój sukces.

dnt6thc

Jury doceniając powieść Whiteheada "Miedziaki", określiło ją jako "oszczędne i wstrząsające studium nadużyć w zakładzie poprawczym na Florydzie w czasach segregacji rasowej, będące w istocie krzepiącą opowieścią o wytrwałości, godności i odkupieniu".

To już drugi Pulitzer w karierze Colsona Whiteheada.

Nagroda Pulitzera w dziedzinie literatury pięknej – jedna z kategorii Nagrody Pulitzera – przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury pięknej od 1928 roku. Do 1948 roku kategoria dotyczyła jedynie powieści. Jury nagradza wybitne dzieła literackie, których tematyka koncentruje się na specyfice życia w Ameryce.

dnt6thc

Podziel się opinią

Share
dnt6thc
dnt6thc