Trwa ładowanie...
d1ef7ju
biblia
23 kwietnia 2010, 13:55

Chiny: czytają Biblię i nawracają się na katolicyzm

d1ef7ju
d1ef7ju

Coraz więcej Chińczyków nawraca się na katolicyzm po lekturze Pisma świętego. Od kilku dni na oficjalnej stronie watykańskiej dostępne jest wydanie Pisma Świętego w języku chińskim.

Do wielu nawróceń w tym azjatyckim kraju dochodzi właśnie dzięki wspieraniu programów czytania Biblii i specjalnych projektów duszpasterskich dla młodzieży – donosi opublikowany w Szanghaju raport chińskiego towarzystwa biblijnego (United Bible Societies China).

Choć cały czas większość katolików w Chinach pochodzi z katolickich rodzin, to w Szanghaju coraz liczniejszą grupę wiernych stanowią konwertyci. Jest ich już prawie 300 tys. – podaje raport.

Dla dzieci i młodzieży organizowane są biblijne obozy wakacyjne, które spotkały się z dobrym przyjęciem Chińczyków. Biorą w nich udział nie tylko wierzący, ale też poszukujący wiary. Wielu młodych Chińczyków dopiero odkrywa Pismo Święte, najczęściej spotykając się z nim w sposób pośredni w czasie studiów.

Przez kampanię promującą codzienny kontakt ze słowem Bożym diecezja szanghajska zachęca katolików do czytania Biblii bardziej regularnie.
- Niestety, nie wszyscy wierzący w Chinach posiadają jej własny egzemplarz, zwłaszcza w ubogich rejonach wiejskich - czytamy w raporcie.

Od kilku dni po raz pierwszy wydanie Pisma Świętego w języku chińskim jest dostępne na oficjalnej stronie watykańskiej (www.vatican.org). Wkrótce będzie ona uzupełniona o m.in. Katechizm Kościoła Katolickiego, dokumenty Soboru Watykańskiego II i Kodeks Prawa Kanonicznego.

d1ef7ju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj