Trwa ładowanie...
szkoła
23-04-2010 13:31

Chiński niedługo obowiązkowy

Chiński niedługo obowiązkowyŹródło: Inne
d37q5yw
d37q5yw

Jedna z angielskich szkół postanowiła prowadzić obowiązkową naukę języka chińskiego, żeby lepiej przygotować swych uczniów do stawiania czoła wyzwaniom, rzucanym przez Państwo Środka i jego dynamicznie rozwijającą się gospodarkę.

Ta decyzja Richarda Cairnsa, dyrektora Brighton College na południu Anglii, nie ma precedensu na Wyspach Brytyjskich. W prywatnym Brighton College jest 1.200 uczniów w wieku od 3 do 18 lat, w tym zaledwie garstka dzieci pochodzenia chińskiego; dotychczas jako języków obcych uczono tam francuskiego, hiszpańskiego i łaciny.

Od września przedmiotem obowiązkowym stanie się dialekt mandaryński.
– Jednym z moich najważniejszych zadań jest dopilnowanie, żeby uczniowie Brighton College byli przygotowani na realia XXI wieku, a jednym z tych realiów jest to, iż gospodarka Chin rozwija się najszybciej na świecie – powiedział Cairns.

Dyrektor jest przekonany, że znajomość języka i lepsze zrozumienie kultury Chin będą bardzo cenne dla uczniów Brighton College. Cairns, z wykształcenia historyk, zamierza zresztą zasiąść do nauki chińskiego wraz ze swymi uczniami. Chce im w ten sposób pokazać, jak poważnie traktuje ten nowy przedmiot.

d37q5yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37q5yw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj