Trwa ładowanie...
d109t0j

"Charlie Hernández i Liga Cieni”: Powieść pełna dowcipu, absurdów i niespodziewanych zwrotów akcji

"Charlie Hernández i Liga Cieni” to pierwszy tom nowej serii autorstwa Ryana Calejo, łączącej elementy mitologii iberoamerykańskiej z fantastyką, brawurową akcją, dreszczykiem emocji i doskonałym humorem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To pierwszy tom nowej serii dla młodzieży
To pierwszy tom nowej serii dla młodzieży (Materiały prasowe)
d109t0j

Charlie od dziecka godzinami słuchał opowieści swojej babci inspirowanych latynoskim folklorem. Czasem abuela rysowała mu też różne potwory, żeby w razie czego potrafił je rozpoznać. Charlie uważał, że babcia robi to dla przyjemności, że to tylko taka zabawa. A przecież jego czujność powinien obudzić choćby fakt, że abuela nie znosiła gier towarzyskich…

Nagle cały dotychczasowy świat Charliego wywrócił się do góry nogami. Pożar zniszczył jego dom, a rodzice zniknęli bez śladu. Charlie zamieszkał z tymczasową opiekunką, a policja szukała państwa Hernándezów – bez skutku.

Zobacz też: "Piankowe niebo": Zwariowana, pełna emocji i najlepszych słodkości seria dla nastolatek powraca

Na dobitkę Charliemu wyrosły rogi. Zgadza się, najprawdziwsze rogi. Potem pojawiły się pióra – na torsie i rękach. Nagle w pamięci chłopaka ożyły opowieści babci o morfancie, mitycznym bohaterze, który potrafi się przemienić w dowolne zwierzę. Tyle tylko, że mity i legendy to nieprawda, prawda?
Kiedy Charlie i Violet Rey – dziewczyna, w której podkochuje się od małego – wyruszą na poszukiwanie prawdy, przekonają się, że nie wszystkie potwory czają się pod łóżkiem – niektóre paradują w świetle dnia…

Zobacz też: Harry Potter i Percy Jackson już byli, czas na Sophie Foster!

d109t0j

"Charlie Hernández i Liga Cieni” to powieść pełna dowcipu, absurdów i niespodziewanych zwrotów akcji oraz ciekawych przygód z mocnym akcentem folkloru Ameryki Południowej. Każdy z bohaterów kreowanych przez Calejo jest wyjątkowy i charakterystyczny. Ogromną zaletą jest dopracowana fabuła, w której płynnie przenikają się świat realny i mitologiczny – motyw lubiany przez młodzież, czego dowodem jest sukces oscarowego filmu animowanego "Coco” czy wysokonakładowa sprzedaż serii książek o Percym Jacksonie.

O autorze:
Ryan Calejo urodził się i wychował na Florydzie. Ukończył studia na Uniwersytecie Miami i jest mistrzem w wynajdywaniu wymówek, żeby spędzać czas na plaży. Kiedy nie wyleguje się na piasku i nie doskonali pływania pieskiem, kupuje takie ilości książek, że powinno to być zakazane, lub testuje różne rodzaje oliwy – owszem, przyjemne zajęcie. Ryan urodził się w rodzinie imigrantów i dorastał w Miami, nazywanym stolicą Ameryki Środkowej, więc wie, jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywa różnorodność kulturowa. Marzy o pisaniu książek, które będą rozpalać wyobraźnię dzieci bez względu na to, skąd pochodzą. „Charlie Hernández i Liga Cieni” ma być taką właśnie książką.

d109t0j

Podziel się opinią

Share

d109t0j

d109t0j