Trwa ładowanie...

Harry Potter i Percy Jackson już byli, czas na Sophie Foster!

Sophie ma tajemnicę: jest telepatką – słyszy myśli otaczających ją ludzi. I nie ma pojęcia dlaczego. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje Fitza, tajemniczego chłopaka, który pojawia się nie wiadomo skąd i także słyszy myśli. Sophie odkrywa, że istnieje miejsce dla takich jak ona i że jeśli pozostanie ze swoją rodziną, narazi ją na śmiertelne niebezpieczeństwo…

Harry Potter i Percy Jackson już byli, czas na Sophie Foster!Źródło: Materiały prasowe
d4dhejt
d4dhejt

"Strażniczka” to pierwszy tom serii "Zaginione Miasta” autorstwa Shannon Messenger. "Zaginione Miasta” to wielokrotnie wznawiany cykl książek fantasy o Sophie Foster, uwielbiany przez amerykańskich nastolatków oraz czytelników w kilkunastu innych krajach.

Sophie musi błyskawicznie podjąć decyzję, porzucić wszystko i rozpocząć nowe życie w miejscu kompletnie różnym od tego, do którego przywykła.
Musi nauczyć się nowego świata, a nie wszyscy są zachwyceni jej powrotem do "domu”. Na samym dnie jej pamięci skrywają się bowiem tajemnice: kim jest naprawdę, dlaczego przez tyle lat ukrywano ją wśród ludzi i dlaczego jest tak ważna dla swojego nowego starego świata. Sophie musi do nich dotrzeć, zanim wpadną w niepowołane ręce osób, którym bardzo na nich zależy. I które są gotowe dla nich zabić…

Główna bohaterka "Strażniczki”, z pozoru zwykła dziewczyna, okazuje się kimś niezwykłym, obdarzonym nadprzyrodzonymi mocami, które robią wrażenie nawet w świecie elfów i goblinów. Sophie jest postacią, z którą najłatwiej identyfikują się najmłodsi czytelnicy: jest superbohaterką, ale wśród rówieśników, dorosłych opiekunów i spraw dotyczących dorastania porusza się tak samo nieporadnie jak wszystkie dorastające jednostki. Podwójne życie Sophie to z jednej strony objęte tajemnicą treningi telepatyczne, a z drugiej pierwsze fascynacje, starcia ze szkolnymi prześladowcami i trudna materia prawdziwej przyjaźni.

Seria "Zaginione Miasta” to barwna, dobrze opowiedziana historia, w której połączono przygodę i niebezpieczeństwo z żelaznym zestawem tematów interesujących dla młodych ludzi: miłość, przyjaźń, szkoła, rodzice oraz aktualny wątek troski o środowisko.

d4dhejt

O autorce:

Shannon Messenger ukończyła kinematografię na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, gdzie się dowiedziała – oprócz wielu innych rzeczy – że oglądanie filmów jest dużo lepsze niż ich kręcenie. Studiowała sztukę, sceno-pisarstwo i produkcję filmową, zrozumiała jednak, że jej prawdziwa pasja to pisanie książek. Jest autorką okupującej od lat listy bestsellerów "New York Timesa”, wielokrotnie nagradzanej serii "Zaginione Miasta” (Keeper of the Lost Cities) oraz cyklu "Sky Fall” dla starszej młodzieży. Jej książki wydano w wielu krajach i przetłumaczono na wiele języków. Autorka mieszka w Południowej Kalifornii wraz z mężem i zawstydzającą liczbą kotów. Online moż¬na ją znaleźć na www.shannonmessenger.com.

d4dhejt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dhejt