Trwa ładowanie...
komiks
23-04-2010 13:24

Cały weekend z komiksem, mangą i anime

Cały weekend z komiksem, mangą i animeŹródło: Inne
dhkvlsr
dhkvlsr

W najbliższą sobotę i niedzielę 27 i 28 marca odbędą się w Rzeszowie XII Podkarpackie Spotkania z Komiksem.

Podkarpackie Spotkania z Komiksem to impreza, organizowana dwa razy do roku Akademię Komiksu działającą przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Główną formą działalności Akademii jest prezentacja polskich wersji językowych komiksów, niepublikowanych jeszcze w Polsce. Akademia działa w kilku sekcjach; najliczniejszą z nich prężna Rzeszowska Akademia Mangi i Anime, zajmująca się japońskimi komiksami i filmami animowanymi.

Na dwunastą edycję spotkań składają się utrwalone w formule imprezy atrakcje. Będzie się można spotkać z Robertem Zarębą - wydawcą nowego dwumiesięcznika "Magazyn Fantastyczny" oraz twórcą prozy i scenariuszy do komiksów o tematyce fantastycznej, z Pawłem "Nurkiem" Nurzyńskim, publicystą komiksowym i redaktorem największego w Polsce magazynu "Świat Komiksu" oraz internetowego pisma "Esensja".

dhkvlsr

W programie znalazła się też dyskusja nad formułą i perspektywami organizowanych w Polsce imprez komiksowych z udziałem zaproszonych gości. Pierwszy dzień imprezy wzbogaci przegląd krótkich filmowych parodii znanych przebojów kinowych.

W ramach cyklu prezentacji w polskiej wersji niepublikowanych dotąd komiksów przedstawiony zostanie pierwszy tom mangowego cyklu Matka Sara ze scenariuszem Katsuhiro Otomo (twórcy słynnego Akiry) i rysunkami Nagayasu Takumi.

Na zakończenie pierwszego dnia imprezy jej uczestników czeka kolejny Konkurs Wiedzy o Komiksie z licznymi i atrakcyjnymi nagrodami w postaci najnowszych komiksów wydawnictw Egmont i Mandragora.

Niedziela będzie całym dniem poświęconym fanatykom mangi i anime. W programie będą projekcje, prelekcje i konkursy.

dhkvlsr

Drugi dzień imprezy wypełnią projekcje filmów anime. Zaprezentowane zostaną dwa japońskie filmy pełnometrażowe: Yokohama Kaidashi Kikou i Vampire Hunter Bloodlust. Planowany jest także przegląd japońskich wideoklipów muzycznych. Podsumowaniem dnia będzie konkurs wiedzy o mandze i anime.

Impreza jak zwykle będzie miała miejsce w sali audiowizualnej na II piętrze Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Okrzei 7. Wstęp bezpłatny.

dhkvlsr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhkvlsr