Trwa ładowanie...
katarzyna grochola
23-04-2010 13:20

Casting do Nigdy w życiu! Grocholi rozpoczęty

Casting do Nigdy w życiu! Grocholi rozpoczętyŹródło: Inne
d2jeagp
d2jeagp

Bestseller Katarzyny Grocholi Nigdy w życiu! zostanie przeniesiony na wielki ekran. Trwa właśnie casting, który ma wyłonić odtwórczynię głównej roli - Judytę, okrzykniętą przez miłośników książki polską Bridget Jones.

Autorka "Nigdy w życiu" nigdy nie ukrywała, że marzy, aby jej powieść została sfilmowana.
- Chciałabym, aby losy Judyty zostały przeniesione na wielki ekran, ale na pewnym poziomie - mówiła. - Byłoby straszne, gdyby moja książka została zamieniona w taki serial jak na przykład Świat według Kiepskich. Marzyłoby mi się, żeby tę historię przenieśli na ekran twórcy serialu "Na dobre i na złe".

I rzeczywiście, adaptacją i produkcją popularnej powieści zajęła się Ilona Łepkowska, scenarzystka seriali: Na dobre i na złe oraz Radio romans, a także Kogla-mogla i Komedii małżeńskiej.

- Struktura książki Nigdy w życiu! nie była łatwa do przenoszenia na potrzeby scenariusza filmowego - powiedziała Ilona Łepkowska. - Mnóstwo w niej dygresji, anegdotek, monologów wewnętrznych bohaterki, które ubarwiają lekturę, a są nie do przełożenia na język filmowy. Musiałam znaleźć jedną, jasną formę, wyodrębnić główny wątek.

d2jeagp

Cały scenariusz konsultowałam z Katarzyną Grocholą. Pozwoliłam sobie na to, by dopisać kilka scen, których nie ma w powieści, a które ukażą nam główną bohaterkę jeszcze jako mężatkę, po to, byśmy potrafili lepiej dostrzec, jakie zaszły w niej zmiany po rozwodzie.

Na zdjęciach próbnych mających wyłonić odtwórczynię głównej roli pojawiły się już m.in. Anna Samusionek, Dorota Segda, Dominika Ostałowska, Agnieszka Krukówna, a także Małgorzata Foremniak.

Bohaterką książki Nigdy w życiu! jest 37-letnia Judyta - matka nastoletniej Tosi - która po rozstaniu z mężem rozpoczyna nowe życie. Cechuje ją niezwykłe poczucie humoru, autoironia oraz determinacja - sama buduje dom i przenosi się z Warszawy na wieś. Odnosi sukces jako reporterka.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się najprawdopodobniej w lipcu. Ich autorem będzie Tomasz Dobrowolski ("Ballada o Zakaczawiu" i "Na koniec świata"). Reżyserią zajmie się Ryszard Zatorski. Producentami są Ilona Łepkowska i Tadeusz Lampka.

d2jeagp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jeagp