Trwa ładowanie...

Carlos Ruiz Zafon prezentuje nową powieść

Carlos Ruiz Zafon prezentuje nową powieśćŹródło: Inne
d304fbu
d304fbu

Hiszpański pisarz Carlos Ruiz Zafon zaprezentował swoją długo oczekiwaną nową powieść El juego del angel, która w tym tygodniu pojawi się w hiszpańskich księgarniach i wkrótce potem w Ameryce Łacińskiej.

Powieść ukazuje się w siedem lat po opublikowaniu Cienia wiatru , który przetłumaczony na 36 języków, m.in. polski, rozszedł się na świecie w ponad 10 mln egzemplarzy.

Jej autor zastrzegł, że nowa powieść nie jest ani kontynuacją Cienia wiatru , ani jej prequelem - opowiadającym o wydarzeniach wcześniejszych. Są to według niego dwie niezależne od siebie powieści, choć z historiami osadzonymi w tym samym literackim uniwersum.

Akcja nowej powieści, podobnie jak i poprzedniej, toczy się w Barcelonie, choć nieco wcześniej, w latach 20., w czasach, w których w niespokojnym mieście nadciąga katastrofa wojny domowej lat 1936-39. W czasach tych młody pisarz David Martin otrzymuje propozycję, którą trudno odrzucić. Związana z nią tajemnica wprowadzi go w labirynt intryg, dotyczących nawet jego własnej przeszłości.

d304fbu

W powieści występują pomniejsze postaci, m.in. bohater Cienia wiatru Daniel Sempere. Nową bohaterką jest Isabela, według Ruiza Zafona moralne serce całej opowieści, oraz Pedro Vidal - mentor protagonisty, nieszczęśliwy powieściopisarz amator.

Ruiz Zafon , który urodził się w Barcelonie, ale mieszka Los Angeles, ponownie podkreślił, że odrzuca możliwość ekranizacji którejś ze jego powieści.
- Zwłaszcza dlatego, że mieszkając w Los Angeles, poznałem bardzo dobrze świat Hollywood, a film nie pasuje dobrze do moich pragnień i zainteresowań - dodał.

d304fbu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d304fbu