Trwa ładowanie...

Bydgoski Trójkąt Literacki

Bydgoski Trójkąt LiterackiŹródło: Inne
d30oaf2
d30oaf2

* Ewa Lipska , Jerzy Pilch , Wojciech Kuczok , Katarzyna Grochola i Marcin Świetlicki są gośćmi tegorocznego Bydgoskiego Trójkąta Literackiego. * Odbywająca się po raz czwarty impreza potrwa do 20 czerwca.

W rozpisanych na dwa tygodnie spotkaniach autorskich i imprezach literackich weźmie udział kilkudziesięciu pisarzy i poetów. Jako pierwsza pojawiła się Ewa Chotomska, a wciągu całego dnia odbyło się także dziewięć innych spotkań z literatami w bibliotekach na terenie całego miasta.

Oprócz głośnych w kraju nazwisk, czytelnicy będą mogli spotkać się z wieloma regionalnymi twórcami literatury. W wielu nurtach pisarstwa bydgoszczanie mają spore osiągnięcia.

– Mamy naprawdę silną reprezentację pisarzy nurtu fantastyki, wystarczy wspomnieć legendarnego w środowisku Wiktora Żwikiewicza, Marka Żelkowskiego czy Jerzego Grundkowskiego. To wielokrotnie nagradzani autorzy, którzy do dziś publikują na łamach ogólnopolskiej Nowej Fantastyki – powiedziała Alicja Dużyk, współorganizatorka imprezy.

d30oaf2

Imprezie towarzyszy otwarta w poniedziałek wystawa „Bydgoszcz w literaturze”. Ekspozycja prezentuje literacki dorobek lokalnych pisarzy oraz obraz miasta opisany przez twórców tak uznanych jak Jerzy Nowakowski czy Zbigniew Raszewski .

Nazwa „Trójkąt Literacki” powstała cztery lata temu, gdy zorganizowano ją po raz pierwszy jako jednorazowe spotkanie z książką. Wierzchołkami trójkąta stworzonego na kilka godzin przez literatów były położone przy Starym Rynku w Bydgoszczy: klub artystyczny, Biblioteka Miejska i największa w mieście księgarnia. Tegoroczny, dwutygodniowy festiwal literatury, zakończy 20 czerwca wieczór z Jerzym Pilchem.

d30oaf2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30oaf2