Trwa ładowanie...

Bromski ekranizuje najlepszy polski kryminał

Bromski ekranizuje najlepszy polski kryminałŹródło: Książki WP
d4kq9si
d4kq9si

Na początku lipca tego roku rozpoczną się w Krakowie zdjęcia do filmu zatytułowanego „Uwikłanie” w reżyserii Jacka Bromskiego. Obraz jest ekranizacją słynnej, nagrodzonej w roku 2008 Nagrodą Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej książki kryminalnej i sensacyjnej, powieści pod tym samym tytułem autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego .

W kluczowych rolach zobaczymy między innymi Maję Ostaszewską , powracającego na ekrany Marka Bukowskiego , a także Andrzeja Seweryna , Piotra Adamczyka.

Uwikłanie to historia warszawskiego prokuratora Szackiego, który prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczego zabójstwa na terenie położonego w centrum miasta klasztoru. Ofiarą jest jeden z uczestników niekonwencjonalnej terapii grupowej, w czasie której pacjenci wcielają się w role swoich bliskich. Oficjalnie mówi się o nieszczęśliwym trafie i zabójstwie podczas próby włamania. Szacki nie wierzy jednak tej hipotezie, uważając, że winnym jest któryś z uczestników terapii. Tymczasem każde przesłuchanie dostarcza informacji, coraz bardziej komplikujących śledztwo. Prokurator wierzy, że odkryje prawdę dzięki wnikliwemu zbadaniu przeszłości zabitego.

Jacek Bromski akcję swego filmu przeniósł do Krakowa. Jako autor scenariusza dokonał też kilku istotnych zmian w stosunku do literackiego pierwowzoru.

W głównych rolach zobaczymy wspomnianych już Maję Ostaszewską i Marka Bukowskiego. W pozostałych odsłonach pojawią się także: Olgierd Łukaszewicz , Krzysztof Globisz , Danuta Stenka , Piotr Adamczyk, Sandra Korzeniak, Dorota Segda , Andrzej Seweryn, Krzysztof Pieczyński , Maciej Wierzbicki, Dorota Pomykała , Marian Dziędziel , Krzysztof Stroiński , Adam Woronowicz, Mieczysław Gromka oraz Piotr Nowak i inni.

d4kq9si
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kq9si