Trwa ładowanie...
d2r7b99

"Breaking Bad" spotyka "Star Wars". Tak zapowiada się nowy tytuł Image Comics

Nowa seria nosi tytuł "Tartarus" i oprócz klimatu kojarzącego się z kultowym serialem i uniwersum Lucasa, ma się tam pojawić grecka mitologia czy cyberpunk. Co z tego wyjdzie? Przekonamy się jeszcze przed Walentynkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Tartarus", Image Comics, 2020
"Tartarus", Image Comics, 2020 (Materiały prasowe)
d2r7b99

Jak donosi "Collider", za nową serię dla Image Comics odpowiada rysownik Jack T. Cole ("The Unsound") i scenarzysta Johnnie Christmas, znany w Polsce chociażby z niedawno wydanego u nas komiksu "Alien 3" (przeczytaj recenzję tutaj). Wraz z pierwszą zapowiedzią i ujawnieniem daty premiery pojawiły się także przykładowe ilustracje i okładka. Bohaterką komiksu "Tartarus" jest Tilda, młoda kosmiczna kadetka, która zostaje wrobiona w pewne przestępstwo. Całość zapowiada się na historię z motywem drogi i odkrywaniem mrocznej przeszłości matki głównej bohaterki.

Obejrzyj: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" Ostatni zwiastun epickiej sagi

Cole opowiadając o klimacie wymieniał "mistycyzm i technologię, starożytną architekturę wykutą w brutalistycznych kompleksach i stroje inspirowane wszystkim, od mundurów napoleońskich po modę haute couture".

d2r7b99

- Chcieliśmy stworzyć bogaty świat, który przyciągnie czytelników i dopełni sceny prawdziwej akcji, przygody i chaosu – tłumaczył Cole.

"Tartarus", Image Comics, 2020 Materiały prasowe
"Tartarus", Image Comics, 2020

Christmas za największe inspiracje podał takie tytuły jak "Star Wars", "Blade Runner", "Breaking Bad" i "Odyseję" Homera. "Tartarus" nie będzie ich kopiował, ale autorom zależało na połączeniu ukochanych produkcji z gatunku science fiction z wielkimi dramatami, które uwielbiają.

Pierwszy zeszyt "Tartarus" ma trafić do sprzedaży (również w formie cyfrowej) 12 lutego 2020 r.

d2r7b99

Podziel się opinią

Share

d2r7b99

d2r7b99