ycipk-1ifro0

"Breaking Bad" spotyka "Star Wars". Tak zapowiada się nowy tytuł Image Comics

Nowa seria nosi tytuł "Tartarus" i oprócz klimatu kojarzącego się z kultowym serialem i uniwersum Lucasa, ma się tam pojawić grecka mitologia czy cyberpunk. Co z tego wyjdzie? Przekonamy się jeszcze przed Walentynkami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Tartarus", Image Comics, 2020
"Tartarus", Image Comics, 2020 (Materiały prasowe)
ycipk-1ifro0

Jak donosi "Collider", za nową serię dla Image Comics odpowiada rysownik Jack T. Cole ("The Unsound") i scenarzysta Johnnie Christmas, znany w Polsce chociażby z niedawno wydanego u nas komiksu "Alien 3" (przeczytaj recenzję tutaj). Wraz z pierwszą zapowiedzią i ujawnieniem daty premiery pojawiły się także przykładowe ilustracje i okładka. Bohaterką komiksu "Tartarus" jest Tilda, młoda kosmiczna kadetka, która zostaje wrobiona w pewne przestępstwo. Całość zapowiada się na historię z motywem drogi i odkrywaniem mrocznej przeszłości matki głównej bohaterki.

Obejrzyj: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" Ostatni zwiastun epickiej sagi

ycipk-1ifro0

Cole opowiadając o klimacie wymieniał "mistycyzm i technologię, starożytną architekturę wykutą w brutalistycznych kompleksach i stroje inspirowane wszystkim, od mundurów napoleońskich po modę haute couture".

- Chcieliśmy stworzyć bogaty świat, który przyciągnie czytelników i dopełni sceny prawdziwej akcji, przygody i chaosu – tłumaczył Cole.

"Tartarus", Image Comics, 2020 Materiały prasowe
Podziel się

Christmas za największe inspiracje podał takie tytuły jak "Star Wars", "Blade Runner", "Breaking Bad" i "Odyseję" Homera. "Tartarus" nie będzie ich kopiował, ale autorom zależało na połączeniu ukochanych produkcji z gatunku science fiction z wielkimi dramatami, które uwielbiają.

ycipk-1ifro0

Pierwszy zeszyt "Tartarus" ma trafić do sprzedaży (również w formie cyfrowej) 12 lutego 2020 r.

Polub WP Książki
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ifro0

ycipk-1ifro0
ycipk-1ifro0