Trwa ładowanie...
targi
23-04-2010 13:23

Bitwa o Harry'ego Pottera dla dorosłych

Bitwa o Harry'ego Pottera dla dorosłychŹródło: Inne
d3xcxdz
d3xcxdz

W Wielkiej Brytanii wielkie święto książki. Od niedzieli do wtorku 16 marca w londyńskiej hali Olympia zaprezentuje się 669 wystawców angielskojęzycznych, a także po raz pierwszy Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Impreza nie jest otwarta dla publiczności.

Tu sprzedaje się wyłącznie prawa autorskie, wielu wydawców w ogóle nie wystawia książek, lecz starannie przygotowane katalogi i foldery promujące nowości. Nasz Instytut Książki też przygotował anglojęzyczny katalog.

Na targach odbywają się licytacje i negocjacje dotyczące zakupu tytułów, które mają ukazać się w najbliższych miesiącach. Największym zainteresowaniem cieszy się zapowiadana na październik w USA i Wielkiej Brytanii powieść Susanny Clarke Jonathan Strange&Mr Norrell.

d3xcxdz

Głośno reklamowana powieść ma być jeszcze większym hitem niż Harry Potter. To mroczna, fantastyczna opowieść nawiązująca do celtyckich legend, okrzyczana Harrym Potterem dla dorosłych.

"- Prawa do polskiego przekładu będą kosztowały fortunę - mówi Beata Stasińska, współwłaścicielka wydawnictwa W.A.B.

Można spodziewać się, że polski wydawca, który wygra licytację na prawa do tej powieści, zapłaci zaliczkę liczoną w dziesiątkach tysięcy dolarów.

d3xcxdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xcxdz