ycipk-jfrh1h

Bela Lugosi jeszcze raz wcieli się w Draculę. Powstaje wierna komiksowa adaptacja powieści Brama Stokera

Legendarny aktor ponownie pojawi się w roli, która przyniosła mu nieśmiertelność. Premiera komiksowej adaptacji kultowej książki w przyszłym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
" Posłuchaj ich. Dzieci nocy. Cóż za piękna muzyka"
" Posłuchaj ich. Dzieci nocy. Cóż za piękna muzyka" (Materiały prasowe)
ycipk-jfrh1h

Wydawnictwo Legendary Comics zapowiedziało komiksową wersję "Draculi" Brama Stokera na drugą połowę 2020 r.

Oficyna zaprosiła do współpracy spadkobierców aktora oraz artystę komiksowego Kerry'ego Gammilla. W projekt zaangażowany jest także rysownik El Garing. Wspólnie umożliwią zmarłemu w 1956 r. aktorowi "wcielenie się" w swoją najsłynniejszą rolę.

"Nasz komiks będzie cudowną odpowiedzią na pytanie: jak wyglądałby występ Beli Lugosiego w wiernej adaptacji powieści Brama Stokera? Wierzymy, że Legendary Comics udowodni, co fani wiedzą od dawna - Bela Lugosi to Dracula" - pisze w oficjalnym oświadczeniu Lynne Lugosi Sparks, wnuczka aktora i prezes fundacji zajmującej się spuścizną po Lugosim.

ycipk-jfrh1h
Materiały prasowe
Podziel się

Bela Lugosi po raz pierwszy zagrał Draculę pod koniec lat 20. na Broadwayu. W 1931 r. na ekrany trafił horror wytwórni Universal w reżyserii Todda Browninga, gdzie aktor ponownie zagrał wampira z Transylwanii, który szuka w Londynie utraconej miłości.

Rola Draculi przyniosła Lugosiemu szaloną popularność, ale także na zawsze go zaszufladkowała. Aktor zmarł 1956 r. na atak serca. Pod koniec życia zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, biedą i zapomnieniem.

Ostatnim filmem Lugosiego był "Plan 9 z kosmosu" Eda Wooda, określany na wyrost jako jeden z najgorszych filmów wszech czasów.

ycipk-jfrh1h

ZOBACZ: zwiastun "Plan 9 z kosmosu" Eda Wooda

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-jfrh1h

ycipk-jfrh1h
ycipk-jfrh1h