Trwa ładowanie...
d2w4nqj

Bela Lugosi jeszcze raz wcieli się w Draculę. Powstaje wierna komiksowa adaptacja powieści Brama Stokera

Legendarny aktor ponownie pojawi się w roli, która przyniosła mu nieśmiertelność. Premiera komiksowej adaptacji kultowej książki w przyszłym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
" Posłuchaj ich. Dzieci nocy. Cóż za piękna muzyka"
" Posłuchaj ich. Dzieci nocy. Cóż za piękna muzyka" (Materiały prasowe)
d2w4nqj

Wydawnictwo Legendary Comics zapowiedziało komiksową wersję "Draculi" Brama Stokera na drugą połowę 2020 r.

Oficyna zaprosiła do współpracy spadkobierców aktora oraz artystę komiksowego Kerry'ego Gammilla. W projekt zaangażowany jest także rysownik El Garing. Wspólnie umożliwią zmarłemu w 1956 r. aktorowi "wcielenie się" w swoją najsłynniejszą rolę.

"Nasz komiks będzie cudowną odpowiedzią na pytanie: jak wyglądałby występ Beli Lugosiego w wiernej adaptacji powieści Brama Stokera? Wierzymy, że Legendary Comics udowodni, co fani wiedzą od dawna - Bela Lugosi to Dracula" - pisze w oficjalnym oświadczeniu Lynne Lugosi Sparks, wnuczka aktora i prezes fundacji zajmującej się spuścizną po Lugosim.

d2w4nqj
Materiały prasowe
Podziel się

Bela Lugosi po raz pierwszy zagrał Draculę pod koniec lat 20. na Broadwayu. W 1931 r. na ekrany trafił horror wytwórni Universal w reżyserii Todda Browninga, gdzie aktor ponownie zagrał wampira z Transylwanii, który szuka w Londynie utraconej miłości.

Rola Draculi przyniosła Lugosiemu szaloną popularność, ale także na zawsze go zaszufladkowała. Aktor zmarł 1956 r. na atak serca. Pod koniec życia zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, biedą i zapomnieniem.

Ostatnim filmem Lugosiego był "Plan 9 z kosmosu" Eda Wooda, określany na wyrost jako jeden z najgorszych filmów wszech czasów.

d2w4nqj

ZOBACZ: zwiastun "Plan 9 z kosmosu" Eda Wooda

Podziel się opinią

Share

d2w4nqj

d2w4nqj
d2w4nqj