Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
beksiński

''Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia'' - relacja ze spotkania z autorami

14 marca o godzinie 11.00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym odbyła się konferencja prasowa poświęcona najnowszej książce o Zdzisławie Beksińskim pt. ,,Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia.” Dzienniki/Rozmowy. Przybyli dziennikarze mogli posłuchać arcyciekawego  dialogu pomiędzy autorami publikacji Jarosławem Mikołajem Skoczniem i Wiesławem Banachem. Wieczorem w warszawskiej Galerii Bagno2 odbyło się spotkanie promocyjne książki oraz aukcja charytatywna grafik Zdzisława Beksińskiego.

Share
''Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia'' - relacja ze spotkania z autorami
Źródło: fot. Piotr Szymczak
d25vs15

14 marca o godzinie 11.00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym odbyła się konferencja prasowa poświęcona najnowszej książce o Zdzisławie Beksińskim pt. ,,Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia.” Dzienniki/Rozmowy . Przybyli dziennikarze mogli posłuchać arcyciekawego dialogu pomiędzy autorami publikacji Jarosławem Mikołajem Skoczniem i Wiesławem Banachem. Wieczorem w warszawskiej Galerii Bagno2 odbyło się spotkanie promocyjne książki oraz aukcja charytatywna grafik Zdzisława Beksińskiego.

Spotkanie prasowe rzuciło nowe światło na książkę oraz przybliżyło ideę, którą kierowali się autorzy przy pisaniu i gromadzeniu materiałów do publikacji. Jak na wstępie stwierdził Jarosław Mikołaj Skoczeń – autorów książki było trzech, nieżyjący Zdzisław Beksiński, Pan Wiesław Banach i Jarosław Skoczeń. Jedno krzesło pozostało puste, na którym spoczywała jedynie książka, symbolizowało to brak Zdzisława Beksińskiego, którego dzienniki stanowiły esencję publikacji.

Następnie trwał dialog pomiędzy panami Skoczniem i Banachem, którzy opowiadali o genezie powstawania książki oraz emocjach z nią związanych. Nie zabrakło również odczytywania fragmentów książki, które przeprowadził aktor filmowy i teatralny, a przede wszystkim znany lektor - Zbigniew Dziduch. Pod koniec obydwaj autorzy przeprowadzili wywiady dla stacji radiowych i telewizji oraz pozowali do sesji zdjęciowej.

d25vs15

Tego samego dnia o godzinie 19.00 w warszawskiej Galerii Bagno2 w Warszawie odbyło się przyjęcie poświęcone promocji książki. Spotkanie miało również inny ważny cel, jakim była charytatywna aukcja komputerowych grafik Zdzisława Beksińskiego. Pieniądze uzyskane z licytacji prac zasilą konta fundacji Ewy Błaszczyk ,,Akogo?” oraz Muzeum Historycznego w Sanoku, które jest jedynym spadkobiercą dzieł Zdzisława Beksińskiego.

d25vs15

Podziel się opinią

Share
d25vs15
d25vs15