Trwa ładowanie...

Będzie film o przypadkach księdza Grosera wg prozy Grzegorczyka

Będzie film o przypadkach księdza Grosera wg prozy GrzegorczykaŹródło: Inne
d2ool2z
d2ool2z

W 2010 roku zostanie nakręcony film na podstawie trylogii Przypadki księdza Grosera Jana Grzegorczyka . Trwają prace nad scenariuszem i rozmowy z aktorami na temat obsadzenia głównych ról - powiedział autor powieści w środę w Gorzowie Wlkp., gdzie promował swoje najnowsze książki - Chaszcze i Pieśń słoneczna Róży Bluszcz .

Przypadki księdza Grosera Jana Grzegorczyka , to trzy powieści - Adieu , Trufle i Cudze pole - o życiu polskich księży, ich postawach i dylematach, umieszczone na tle współczesnych wydarzeń i polemik, jak atak terrorystyczny na Nowy Jork, sprawa arcybiskupa Paetza czy spory o Radio Maryja. Punktem łączącym trylogię jest główny bohater, ksiądz Groser, który jest też pisarzem.

- Cieszę się, że ta proza trafiła także do ludzi spoza Kościoła. To dla mnie najważniejsze, by tworzyć wartościową literaturę popularną w myśl zasady Rene Chateaubrianda : „Pisz rzeczy religijne tak, by młody niedowiarek chłonął je jak gorszącą powieść” - powiedział pisarz.

Autorem scenariusza, który ma być gotowy do połowy lutego 2010 roku, jest Andrzej Gołda, producentem - Henryk Romanowski, który wyprodukował takie filmy jak „Co słonko widziało?” i „Rysa”.

d2ool2z

Film wyreżyseruje Tomasz Wiszniewski, który podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2007 roku zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera za obraz „Wszystko będzie dobrze”.

Grzegorczyk powiedział, że trwają rozmowy z wybitnymi polskimi aktorami na temat obsadzenia głównych ról.

- O obsadzie ostatecznie będzie można mówić po ukończeniu scenariusza - dodał.

Pisarz przygotowuje się teraz do wydania zbioru dziesięciu opowiadań pt. Dekalog księdza Grosera, który ma być jego pożegnaniem z postacią kontrowersyjnego duchownego.

d2ool2z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ool2z