ycipk-2pm11c

"B.B.P.O. - Plaga żab, tom 4": Decydująca bitwa [RECENZJA]

- Gdzie ja do cholery jestem? – jęknąłem wyglądając przez zaparowane okno autobusu. Miałem wysiąść trzy przystanki wcześniej. Wszystko przez "B.B.P.O." i jego scenarzystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"B.B.P.O. - Plaga żab, tom 4":  Decydująca bitwa [RECENZJA]
(Materiały prasowe)
ycipk-2pm11c

Oczywiście nie mam do nikogo pretensji. Nawet do siebie, bo z "B.B.P.O" po prostu tak jest. Siadasz i cię nie ma. Z najnowszym tomem spin-offu "Hellboya" jest jeszcze ten "problem", że to ostatni z cyklu, a premiera poprzedniego miała miejsce we wrześniu. Nic dziwnego, że napaliłem się na niego jak szczerbaty na suchary.

Materiały prasowe
Podziel się

No dobrze, konkrety. Opasły tom zamyka czterotomowy cykl "Plaga żab" i większość wątków. Po zaginięciu Bena Daimio funkcjonariusze ruszają stoczyć decydującą bitwę z rasą antropopłazów. Na swojej drodze spotykają starych "znajomych", m.in. Memnana Saa, a poszukiwania agentki Liz rzucają ich aż na skute lodem obrzeża Rosji i do ojczyzny Herr Krausa.

ycipk-2pm11c

Mignola i Arcudi mają rozmach jak diabli. Finał obfituje w spektakularne rozwałki i sceny apokalipsy, jakich próżno szukać w poprzednich albumach. Jednocześnie to stare dobre "B.B.P.O.", w jakim zdążyliśmy się zakochać. Porywający, pierwszorzędnie napisany gatunkowiec żywiący się grozą, proceduralem i czystej wody obyczajówką. Z genialnie odmalowanymi bohaterami, którym się kibicuje i współczuje. Za którymi się tęskni i do których chce się wracać. I w końcu dzięki którym można przymknąć oko na zbytni pośpiech scenarzystów w domykaniu niektórych wątków.

Materiały prasowe
Podziel się

Najbliższa okazja, aby ponownie spotkać się Abe'em i resztą agentów Biura to kwiecień 2019. Wtedy do księgarń trafi "Piekło na ziemi", pierwsza część kolejnego cyklu "B.B.P.O.". To jednocześnie jedna z najlepszych, ale i najgorszych wiadomości. Choć z drugiej strony cztery miesiące to idealny czas na ponowne pochłonięcie dotychczasowych tomów. Oczywiście przy bardzo powściągliwym dawkowaniu.

Ocena: 8/10

ycipk-2pm11c
Polub WP Książki
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pm11c

ycipk-2pm11c
ycipk-2pm11c