Trwa ładowanie...
ycipk-3y96zg

"Batman - Mroczny książę z bajki": Orły Gotham [RECENZJA]

Umówmy się: gdyby autorem albumu nie był Marini, pewnie byśmy nie zawracali sobie nim głowy. No ale to Marini. I jeden z lepszych "Batmanów" w portfolio Egmontu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Batman - Mroczny księże z bajki" - parła komiksu superbohaterskiego od Mariniego
"Batman - Mroczny księże z bajki" - parła komiksu superbohaterskiego od Mariniego (Materiały prasowe)
ycipk-3y96zg

Umowność i niezwykłość "Mrocznego księcia z bajki" już we wstępie maluje sam autor.

Oto do mistrza europejskiego komiksu historycznego, ślęczącego nad kolejnymi "Orłami Rzymu", wpada przez okno Batman. I składa propozycję: zrób o mnie komiks.

Marini niby się waha, ale w środku skacze z radości. W końcu spełni marzenie z dzieciństwa i narysuje noir!

ycipk-3y96zg

Siada więc i zaczyna pracować. Myli się jednak ten, kto sądzi, że zmiana konwencji jakoś na niego wpływa. Nic a nic. I właśnie dlatego "Mroczny książę z bajki" jest taki dobry.

Marini, tak jak do tej pory, jest tu autorem i rysunków, i scenariusza. W tym drugim przypadku zbytnio się nie wysilił. Historia jest prościutka, żeby nie powiedzieć pretekstowa.

To klasyk: Batman kontra Joker, który tym razem porywa domniemaną córkę Bruce'a Wayne'a. Brzmi mizernie, ale nie da fabuły warto sięgnąć po "Mrocznego księcia".

ycipk-3y96zg

144-stronicowy albumik daje odpowiedź na pytanie, co by było, gdyby superbohaterskie historie tworzyli w swoim stylu Europejczycy.

Od początku do końca, zachowując charakterystykę komiksu ze Starego Kontynentu. Kadrowanie, narrację, rysunki, nakłania kolorów, wrażliwość przy kreowaniu postaci.

I taki jest "Mroczny książę". Do cna europejski, przepięknie namalowany, okrutny i trochę perwersyjny, a z drugiej strony emanujący ciepłem, humorem i tytułową baśniowością. Brzmi może mało przekonująco, ale uwierzcie - wyszło tak, że palce lizać.

"Mroczny książę z bajki" ukazał się w cyklu DC Deluxe. A wiecie, co to oznacza: obwoluta, gruba oprawa, tłoczenie, dodatki i całkiem do rzeczy posłowie Kamila Śmiałkowskiego.

ycipk-3y96zg

7/10

Polub WP Książki
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3y96zg

ycipk-3y96zg
ycipk-3y96zg