Trwa ładowanie...
d8mrk3e

Autor "Poradnika dla pedofilów" w rękach policji

d8mrk3e
d8mrk3e

Autor "Poradnika dla pedofilów" zatrzymany przez policję z Florydy. Mężczyźnie postawiono zarzut rozpowszechniania obscenicznych treści. Eksperci z dziedziny prawa karnego i konstytucyjnego kwestionują jednak zasadność tego aresztowania. Według nich, autor książki - Ray Greaves korzysta jedynie z prawa do swobodnej wypowiedzi.

Poradnik Gravesa głosił między innymi, że samo pożądanie dzieci nie jest przestępstwem, a karane powinno być tylko działanie pod wpływem impulsu.

Publikacja wzbudziła sprzeciw wielu czytelników, którzy zgłosili sprawę do prokuratury. Sąd z Kolorado (rodzinny stan Greavesa) nie dopatrzył się jednak w książce żadnego przestępstwa. Do akcji wkroczyli natomiast policjanci z Florydy, którzy kupili od autora jeden egzemplarz książki. - Kiedy dostarczył nam tę książkę mogliśmy uznać, że złamał prawo Florydy i wsadziliśmy go do więzienia - tłumaczy szeryf hrabstwa Polk z Florydy Grady Judd.

Specjaliści od prawa karnego i konstytucyjnego uważają jednak, że nie było podstaw do aresztowania Greavesa. - Ta książka, choć jest okropna, zawiera tylko słowa, a konstytucja nie pozwala na aresztowanie nikogo za takie wypowiedzi- uważa ekspert prawny CNN Jefrey Tubi.

Prawnicy zwracają uwagę, że gdyby przyjąć logikę prokuratorów i policji z Florydy to należałoby ścigać wszystkie księgarnie, które sprzedają słynną powieść Władimira NabokovaLolita ".

Na wasze komentarze i uwagi czekamy nie tylko tutaj, ale także na naszej stronie internetowej na Facebooku: tutaj !

d8mrk3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8mrk3e