Trwa ładowanie...
d2mho0o
czytelnictwo

Anna Komorowska: staram się popularyzować czytelnictwo w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Komorowska: staram się popularyzować czytelnictwo w Polsce
(PAP/Jacek Turczyk)
d2mho0o

Staram się popularyzować czytelnictwo w Polsce, poczynając od spotkań z dziećmi, potem z młodszą i starszą młodzieżą i wśród dorosłych - mówiła Anna Komorowska na spotkaniu z uczestnikami konferencji pod hasłem "Co zrobić, żeby dzieci czytały".

Spotkanie odbyło się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim. Międzynarodowa konferencja pod hasłem "Co zrobić, żeby dzieci czytały" była częścią akcji "Czytamy w Polsce", którą honorowym patronatem objęła małżonka prezydenta.

Pierwsza dama zaznaczyła, że udzieliła swojego patronatu z "głębokim przekonaniem", ponieważ sama także stara się popularyzować czytelnictwo w Polsce. "Chcę też powiedzieć, że w Pałacu Prezydenckim zrodziła się inicjatywa +narodowego czytania+ i rokrocznie czytamy. Zaczęliśmy w Warszawie, włączyło się w to wiele miejscowości. Czytamy klasyków polskiej literatury i ta akcja się fantastycznie rozwija" - mówiła Anna Komorowska.

d2mho0o

Wyraziła radość z organizacji konferencji, której celem jest wymiana doświadczeń w promowaniu idei czytelnictwa. Jak mówiła, wzrost czytelnictwa spowoduje, że "nasi obywatele więcej czytający, mądrzejsi, bardziej zaangażowani, będą tworzyć w przyszłości lepszy świat".

Aralynn McMane ze Światowego Związku Prasy podkreśliła, że jest bardzo zadowolona z udziału w spotkaniu i ma nadzieję, że zaangażowanie małżonki prezydenta przyczyni się do popularyzacji idei czytelnictwa.

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski przypomniał, że w przyszłym roku będziemy obchodzić 25-lecie wyborów 4 czerwca 1989 r., a także 15-lecie członkostwa w NATO i 10-lecie członkostwa w Unii Europejskiej. "Dlatego w przyszłym roku będziemy bardzo cieszyć się z tego, że od 25 lat żyjemy w demokratycznym, wolnym kraju" - zaznaczył.

Jego zdaniem, jest to też ważne dla pokolenia młodych ludzi. "Którzy niestety mało czytają książek, tekstów, które mają poważniejszy wymiar, a więc także o historii własnego kraju. Zależy nam, by nasza młodzież dowiedziała się o tym, że 25 lat temu dokonały się tak gigantyczne zmiany. One zaczęły się w Polsce i bez tych zmian nie zmieniłaby się Europa, a w pewnym sensie i świat. Dlatego zachęcam, żebyście wspomnieli nasz kraj w przyszłym roku i przyglądali się, jak będziemy się cieszyć z tych 25 lat wolności i obchodzili z nami święto wolności" - podkreślił Michałowski.

Konferencję pod hasłem "Co zrobić, żeby dzieci czytały" zorganizowały "Gazeta Wyborcza" wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Gazet i Wydawców Prasy.

d2mho0o

Podziel się opinią

Share
d2mho0o
d2mho0o