Trwa ładowanie...
18-03-2013 11:39

Amos Oz od 20 do 23 marca z wizytą w Polsce

Od  20 do 23 marca będzie gościł w Polsce najpoczytniejszy na świecie pisarz izraelski Amos Oz. Autor przyjeżdża odebrać doktorat honoris causa na Uniwersytecie Łódzkim. Przy okazji wizyty zaplanowana szereg spotkań towarzyszących.

Amos Oz od 20 do 23 marca z wizytą w PolsceŹródło: AFP
d45awnv
d45awnv

Od 20 do 23 marca będzie gościł w Polsce najpoczytniejszy na świecie pisarz izraelski Amos Oz . Autor przyjeżdża odebrać doktorat honoris causa na Uniwersytecie Łódzkim. Przy okazji wizyty zaplanowana szereg spotkań towarzyszących.

Uroczystość wręczenia doktoratu zaplanowano na 20 marca, na godzinę 11.00. O godzinie 17.00 na uniwersytecie odbędzie się otwarty wykład pt. Izrael – marzenia i rzeczywistość.

W związku z wizytą Amosa Oza w Polsce oraz premierą jego najnowszej książki pt. „Wśród swoich” (wydana przez Dom Wydawniczy REBIS), Program 3 Polskiego Radia zaprasza czytelników na spotkanie z izraelskim pisarzem. Amos Oz odwiedzi Trójkę w piątek, 22 marca, o godzinie 19.00, gdzie opowie m.in. o swojej najnowszej książce pt. „Wśród swoich”.

W piątek, 22 marca o godzinie 19.00 Amos Oz spotka się z czytelnikami w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Podczas rozmowy z Michałem Nogasiem, pisarz opowie m.in. o swojej najnowszej książce Wśród swoich , która 5 marca, nakładem Domu Wydawniczego REBIS, pojawiła się na polskim rynku.

d45awnv

Fragmentów nagrania z tego spotkania będzie można posłuchać na antenie Trójki w Wielkanoc, 31 marca o godzinie 21.00.

* „Wśród swoich” to osiem opowieści, których akcja rozgrywa się w kibucu pod koniec lat pięćdziesiątych, to jest w miejscu i czasie, w których Amos Oz przeżywał młodość i dojrzewał do pierwszych literackich kroków.*

„Autor zabiera nas do świata małej społeczności, świata w pewnym sensie zamkniętego, ale w którym jak w soczewce skupiają się wszystkie najważniejsze problemy naszego życia, co czyni prozę Oza uniwersalną i doskonale zrozumiałą w każdym miejscu na świecie” – mówi o książce Michał Nogaś.

„Nie ma tu niczego spektakularnego, ale kiedy się czyta między wierszami, to okazuje się, że książka jest całą prawdą o życiu. Przejmująca, hipnotyzująca lektura. Przedstawione sytuacje i postacie są niezwykle realistyczne, dzięki czemu pozwalają zajrzeć za zasłonę czasu i kultury, a zarazem, jak zwykle u Oza, dotykają doświadczeń uniwersalnych i ważnych – spraw, o których zazwyczaj się nie rozmawia” – dodaje dziennikarz Trójki.

* Amos Oz* – eseista, prozaik i publicysta, najpoczytniejszy na świecie izraelski pisarz. Studiował literaturę i filozofię na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Laureat literackiej Nagrody Izraela oraz licznych nagród międzynarodowych. Jego książki przełożono na trzydzieści siedem języków. Od kilku lat wymieniany wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.

d45awnv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45awnv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj