Trwa ładowanie...

Amnesty International apeluje o kontynuację śledztwa ws. Politkowskiej

Amnesty International apeluje o kontynuację śledztwa ws. PolitkowskiejŹródło: AFP
d40gwnt
d40gwnt

Międzynarodowa organizacja obrony praw człowieka Amnesty International zaapelowała w czwartek do władz rosyjskich, aby kontynuowały śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarki Anny Politkowskiej .

Wszyscy oskarżeni o udział w zabójstwie Politkowskiej zostali uniewinnieni przez ławę przysięgłych i wyszli na wolność.

- Wzywamy rosyjskie władze, aby na tym nie poprzestały, tylko kontynuowały śledztwo, aby sprawiedliwość dosięgła zarówno zabójcę, jak i jego mocodawców - powiedziała dyrektor programowa Amnesty ds. Europy i Azji Centralnej Nicola Duckworth, której słowa AI przytoczyła w komunikacie.

Według Amnesty, śledztwo w sprawie morderstwa Politkowskiej musi trwać ze zdwojoną siłą. Delegaci Amnesty obserwowali dużą część przesłuchań w tym procesie.

d40gwnt

- Zakończenie tego procesu nie zwalnia władz z obowiązku znalezienia mordercy i jego zleceniodawców. Władze Rosji mają okazję zademonstrować światu polityczną wolę zaprzestania zastraszania obrońców praw człowieka. Aby to pokazać, sprawiedliwości w tej sprawie musi stać się zadość - powiedziała Duckworth.

Anna Politkowska - wybitna dziennikarka, obrończyni praw człowieka i autorka książek o współczesnej Rosji, w tym o wojnie w Czeczenii i autorytarnej polityce Władimira Putina - została zastrzelona 7 października 2006 roku na klatce schodowej swojego domu w Moskwie, gdy czekała na windę.

d40gwnt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40gwnt