Trwa ładowanie...
akira
Antoni Kruk
07-11-2019 06:52

"Akira" znowu opóźniona. Premiera dopiero w 2020 r.

"Akira" Katsuhiro Otomo wraca do Polski w ekskluzywnym wydaniu. Dla wielu fanów (nie tylko) japońskiego komiksu była to z pewnością jedna z najważniejszych informacji roku. Niestety wydawca nie dotrzyma pierwotnego terminu i już przesunął premierę na przyszły rok.

"Akira" znowu opóźniona. Premiera dopiero w 2020 r.Źródło: Materiały prasowe
d21egi4
d21egi4

J.P. Fantastica od jakiego czasu zbiera zamówienia na ekskluzywne wydanie serii "Akira". Sześć tomów w formacie B5 (8,4 cm x 25,6 cm) zawierających od prawie 300 do ponad 440 stron. Trzy tomy miały się pojawić jeszcze przed końcem roku. Teraz okazuje się, że na pierwszy trzeba będzie poczekać co najmniej do stycznia 2020 r. Wydawca opublikował na Facebooku przeprosiny i wyjaśnienie.

"Papier, na którym ma być wydrukowany komiks, jest aktualnie niedostępny w hurtowniach i musimy na niego czekać do połowy grudnia, przez co komiks ukaże się dopiero w styczniu" – czytamy na profilu J.P. Fantastica.

Obejrzyj zwiastun "Mirai":

Kolejne tomy "Akiry" mają się ukazywać raz na trzy miesiące. Wyjątkiem będzie drugi tom, który trafi do czytelników 1,5 miesiąca po pierwszym.

d21egi4

"Akira" to jeden z najbardziej znanych japońskich komiksów, który ukazywał się w odcinkach w latach 1982-1990, a w latach 1984-1991 został zebrany w sześciu tomach. Nowe polskie wydanie ma być zgodne z japońskim oryginałem. Przypomnijmy, że J.P. Fantastica wydała już "Akirę" w Polsce (1999-2003) podzieloną na 19 tomów. Polscy czytelnicy od lat czekali nie tylko na wznowienie, ale przede wszystkim na nowe tłumaczenie mangi, która stała się kanwą kultowego anime "Akira" z 1988 r. w reżyserii Katsuhiro Otomo.

"Akira" powstała w latach 80. i opowiada o mrocznej przyszłości ad 2019 Materiały prasowe
"Akira" powstała w latach 80. i opowiada o mrocznej przyszłości ad 2019 Źródło: Materiały prasowe

"Akira" – fabuła mangi

Rok 2019. Na gruzach byłego Tokio powstała nowa metropolia - miasto moloch, które nie może się otrząsnąć po III Wojnie Światowej. 38 lat wcześniej naukowcy, próbując okiełznać siłę ludzkiego umysłu, stworzyli straszliwą broń, która zrównała z ziemią Tokio, a wraz nim miasta na całym świecie.

Niemal pół wieku później sytuacja geopolityczna zmieniła się radykalnie. Nowy rząd znalazł się pod silnym wpływem dyktatora, Pułkownika, człowieka silnie powiązanego z amerykańskim wywiadem. Stolica odbudowana nad Zatoką Tokijską zmieniła się w cybernetyczną dżungle, terroryzowaną przez młodociane gangi motocyklistów. Na ulicach toczy się otwarta wojna pomiędzy wojskami, a rewolucjonistami dążącymi do obalenia ustroju w państwie.

d21egi4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21egi4