Trwa ładowanie...

Aga Zaryan śpiewa wiersze Miłosza

Wokalistka jazzowa Aga Zaryan rozpoczęła pracę nad nową płytą, na której śpiewać będzie wiersze Czesława Miłosza. Nowe nagrania zostaną po raz pierwszy zaprezentowane w maju podczas II Festiwalu Czesława Miłosza w Krakowie.

Aga Zaryan śpiewa wiersze MiłoszaŹródło: Jakub Gliniecki
d3hfhlf
d3hfhlf

Wokalistka jazzowa Aga Zaryan rozpoczęła pracę nad nową płytą, na której śpiewać będzie wiersze Czesława Miłosza . Nowe nagrania zostaną po raz pierwszy zaprezentowane w maju podczas II Festiwalu Czesława Miłosza w Krakowie.

Aga Zaryan pracuje nad nową, szóstą płytą w studio Castle Oaks, w Los Angeles. Nagrania, dedykowane Czesławowi Miłoszowi , zostaną wydane przez wytwórnię Blue Note Records. Płyta wpisuje się w obchody przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin poety i objęta została patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teksty utworów to znane wiersze Miłosza , ale także przekłady ulubionych poetek noblisty m.in. Jane Hiershfield oraz Denise Levertov.Gościnnie zaproszenie do nagrań przyjął m.in. Grzegorz Turnau. Swój udział w projekcie potwierdziła również Polska Orkiestra Radiowa oraz Michał Tokaj, Larry Koonse, Darek Oleszkiewicz oraz Munyungo Jackson.

Album przygotowywany jest w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej. Premiera planowana jest na czerwiec 2011 r., ale wcześniej nowych nagrań będą mogli posłuchać uczestnicy majowego II Festiwalu Czesława Miłosza w Krakowie.

Aga Zaryan uznawana jest za jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek jazzowych nowego pokolenia. Autorka 2 złotych i 3 platynowych płyt, czterokrotnie zwyciężała w plebiscycie na najlepszą wokalistkę roku magazynu Jazz Forum (2007-2010), jest też laureatką nagrody Fryderyk w 2008 roku. Aga Zaryan jest pierwszą polską artystką nagrywającą w legendarnej wytwórni Blue Note Records.

d3hfhlf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hfhlf