Trwa ładowanie...
komiks
23 kwietnia 2010, 13:23

24 godziny na 24 strony

24 godziny na 24 stronyŹródło: Inne
d3crm2z
d3crm2z

24 kwietnia rysownicy w Stanach i Kanadzie podejmą niezwykłe wyzwanie. Spróbują wymyśleć i narysować w ciągu 24 godzin 24 stron komiksu. Organizatorzy 24 Hour Comics Day spodziewają się setek uczestników. Akcja zgromadzi obok profesjonalnych komiksiarzy również twórców amatorskich.

Część z nich będzie tworzyć w spokoju we własnych domach, inni będą pracować w komiksowych sklepach lub ich okolicach (restauracjach czy hotelach), dzięki czemu fani będą mogli podejrzeć pozbawionych snu rysowników przy pracy.

Księgarnie, które dołączyły do akcji, będą czynne cała dobę. Ich właściciele zadbają o pożywienie dla autorów oraz zapewnią im komfortowe warunki pracy.

24-godzinne rysowanie wymyślił ponad 10 lat temu Scott McCloud, znany komiksowy teoretyk. McCloud, redaktor zapowiadanej na kwiecień antologii 24 Hour Comics, wymyślił to jako kreatywne ćwiczenie, by zmusić twórców do pominięcia wszelkich przerw i wątpliwości, które ich spowalniają.

Jak pokazuje antologia, 24-godzinne komiksy często bywają energiczne i odkrywcze, gdyż twórcy nie mają czasu na wątpliwości i autocenzurę. Z tego też powodu album zawiera ostry język i sceny rozbierane.

d3crm2z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3crm2z

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj