Trwa ładowanie...

13 minut. Recenzja

Natasha Howland była martwa przez 13 minut. Cudem uratowana, wyciągnięta z lodowatej rzeki przez spacerującego z psem mężczyznę, odzyskała przytomność, ale nie pamięć. Mroczny thriller psychologiczny autorstwa Sarah Pinborough sprawi, że inaczej spojrzysz na świat nastolatków.

13 minut. RecenzjaŹródło: Materiały prasowe
d1ckdyh
d1ckdyh

Blondwłosa Tash nie została zgwałcona, na jej ciele nie znaleziono śladów walki. Wypadek, czy ktoś chciał zrobić krzywdę tej najpiękniejszej i najpopularniejszej dziewczynie w całej szkole? A jeśli tak, to dlaczego?

Tego próbują dociec rodzice, policjanci psycholog, tymczasem Natashy nie odstępują na krok Jenny i Hayley - dwie najbliższe przyjaciółki. Jest też Becca, kiedyś były nierozłączne, do czasu, aż Tash porzuciła ją bezceremonialnie. Wymieniła na pannę bardziej pasującą do jej nowego looku - perfekcyjnej Barbie, królowej Instagrama i Facebooka.

To między tymi czterema dziewczynami Sarah Pinborough rozpisała swój wciągający do ostatniej strony psychologiczny thriller. W miarę rozwoju akcji na jaw wychodzą kolejne niedomówienia i sekrety, cała sieć wzajemnych zależności, animozji i napiętych do bólu emocji. Żale i doprowadzające do szaleństwa zazdrości.

Kto jest tu tylko pionkiem, a kto rozgrywa perfekcyjnie swoją partię? Wcale nie łatwo rozwiązać tę zagadkę. Sarah Pinborough kluczy dawkując informacje, z których czytelnik składa w swojej głowie obraz sytuacji. Do ostatniej chwili nie wiadomo, kto jest niewinny, a kto w dramatycznym finale okaże się wirtuozem manipulacji. Dość powiedzieć, że po nim przez ciało przechodzi lodowaty dreszcz.

Wnioski można wyciągać z wymienianych przez nastolatki SMS-ów, notatek z konsultacji psychologicznych, fragmentów dziennika Natashy, wycinków z gazet. Jest dynamicznie, ciekawie i mroczniej ze strony na stronę. ”13 minut” dotyka problemów, których smak dzisiejsza młodzież zna aż nazbyt dobrze. Kto nie jest popularny, ginie. Książka z taką fabułą, aż prosi się o ekranizację.

Ocena 8/10

d1ckdyh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ckdyh