Trwa ładowanie...
d2fuk6e

13 minut. Recenzja

Natasha Howland była martwa przez 13 minut. Cudem uratowana, wyciągnięta z lodowatej rzeki przez spacerującego z psem mężczyznę, odzyskała przytomność, ale nie pamięć. Mroczny thriller psychologiczny autorstwa Sarah Pinborough sprawi, że inaczej spojrzysz na świat nastolatków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
13 minut. Recenzja
(Materiały prasowe)
d2fuk6e

Blondwłosa Tash nie została zgwałcona, na jej ciele nie znaleziono śladów walki. Wypadek, czy ktoś chciał zrobić krzywdę tej najpiękniejszej i najpopularniejszej dziewczynie w całej szkole? A jeśli tak, to dlaczego?

Tego próbują dociec rodzice, policjanci psycholog, tymczasem Natashy nie odstępują na krok Jenny i Hayley - dwie najbliższe przyjaciółki. Jest też Becca, kiedyś były nierozłączne, do czasu, aż Tash porzuciła ją bezceremonialnie. Wymieniła na pannę bardziej pasującą do jej nowego looku - perfekcyjnej Barbie, królowej Instagrama i Facebooka.

To między tymi czterema dziewczynami Sarah Pinborough rozpisała swój wciągający do ostatniej strony psychologiczny thriller. W miarę rozwoju akcji na jaw wychodzą kolejne niedomówienia i sekrety, cała sieć wzajemnych zależności, animozji i napiętych do bólu emocji. Żale i doprowadzające do szaleństwa zazdrości.

d2fuk6e

Kto jest tu tylko pionkiem, a kto rozgrywa perfekcyjnie swoją partię? Wcale nie łatwo rozwiązać tę zagadkę. Sarah Pinborough kluczy dawkując informacje, z których czytelnik składa w swojej głowie obraz sytuacji. Do ostatniej chwili nie wiadomo, kto jest niewinny, a kto w dramatycznym finale okaże się wirtuozem manipulacji. Dość powiedzieć, że po nim przez ciało przechodzi lodowaty dreszcz.

Wnioski można wyciągać z wymienianych przez nastolatki SMS-ów, notatek z konsultacji psychologicznych, fragmentów dziennika Natashy, wycinków z gazet. Jest dynamicznie, ciekawie i mroczniej ze strony na stronę. ”13 minut” dotyka problemów, których smak dzisiejsza młodzież zna aż nazbyt dobrze. Kto nie jest popularny, ginie. Książka z taką fabułą, aż prosi się o ekranizację.

Ocena 8/10

d2fuk6e

Podziel się opinią

Share

d2fuk6e

d2fuk6e