Trwa ładowanie...
d9qi2du

Zysk ze sprzedaży "Modlitwy do morza" wydawnictwo przekaże na rzecz uchodźców

Już dziś swoją premierę ma książka Khaleda Hosseiniego pt. "Modlitwa do morza". Dystrybutorzy książki, czyli Wydawnictwo Albatros i Firma Księgarska Olesiejuk, przy współpracy z Agencją ONZ ds. Uchodźców, podjęli decyzję, że cały zysk ze sprzedaży książki będzie przeznaczony na uchodźców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zysk ze sprzedaży "Modlitwy do morza" wydawnictwo przekaże na rzecz uchodźców
(Wydawnictwo Albatros)
d9qi2du

Kwoty uzyskane ze sprzedaży książki zostaną przekazane konkretnie Stowarzyszeniu "Za Rzeką Krzną", które prowadzi szkole podstawową w Berezówce (woj. lubelskie). W placówce tej uczy się obecnie 26 dzieci z Polski i 35 cudzoziemców, które ubiegają się o status uchodźcy. Od 2009 roku uczyło się tam 300 dzieci z zagranicy.

Wydawnictwo przekonuje, że chce iść za przykładem autora, który swoje honorarium autorskie oddał na rzecz swojej fundacji i UNHCR (agencji ds. uchodźców działającej przy ONZ).

"Modlitwa do morza" to odpowiedź autora na tragiczną w skutkach wojnę domową, która od marca 2011 roku dzieje się w Syrii. Zginęło już w niej ponad pół miliona osób. Książka jest monologiem ojca, który opowiada w liście do syna o dwóch światach - o zapomnianym pięknym i bezpiecznym, którym był rodzinny dom w Hims w Syrii oraz o zniszczonym przez wojnę. Hosseiniego zainspirowałą historia Aylana Kurdiego, który trzy lata temu utonął w Morzu Śródziemnym podczas próby ucieczki z kraju.

- "Modlitwa do morza" to hołd złożony milionom rodzin, które zostały rozerwane i zmuszone przez wojnę
i prześladowania do opuszczenia swoich domów - tak reklamuje swoje najnowsze dzieło pisarz.

Khaled Hosseini urodził się 04.03.1965r., z pochodzenia jest Afgańczykiem. Na swoim koncie ma takie książki jak "Chłopiec z latawcem" (została zekranizowana), "Tysiąc wspaniałych słońc" czy też "I góry odpowiedziały echem".

d9qi2du

Podziel się opinią

Share

d9qi2du

d9qi2du