Trwa ładowanie...

Zysk ze sprzedaży "Modlitwy do morza" wydawnictwo przekaże na rzecz uchodźców

Już dziś swoją premierę ma książka Khaleda Hosseiniego pt. "Modlitwa do morza". Dystrybutorzy książki, czyli Wydawnictwo Albatros i Firma Księgarska Olesiejuk, przy współpracy z Agencją ONZ ds. Uchodźców, podjęli decyzję, że cały zysk ze sprzedaży książki będzie przeznaczony na uchodźców.

Share
Zysk ze sprzedaży "Modlitwy do morza" wydawnictwo przekaże na rzecz uchodźcówŹródło: Wydawnictwo Albatros
d1zoste

Kwoty uzyskane ze sprzedaży książki zostaną przekazane konkretnie Stowarzyszeniu "Za Rzeką Krzną", które prowadzi szkole podstawową w Berezówce (woj. lubelskie). W placówce tej uczy się obecnie 26 dzieci z Polski i 35 cudzoziemców, które ubiegają się o status uchodźcy. Od 2009 roku uczyło się tam 300 dzieci z zagranicy.

Wydawnictwo przekonuje, że chce iść za przykładem autora, który swoje honorarium autorskie oddał na rzecz swojej fundacji i UNHCR (agencji ds. uchodźców działającej przy ONZ).

"Modlitwa do morza" to odpowiedź autora na tragiczną w skutkach wojnę domową, która od marca 2011 roku dzieje się w Syrii. Zginęło już w niej ponad pół miliona osób. Książka jest monologiem ojca, który opowiada w liście do syna o dwóch światach - o zapomnianym pięknym i bezpiecznym, którym był rodzinny dom w Hims w Syrii oraz o zniszczonym przez wojnę. Hosseiniego zainspirowałą historia Aylana Kurdiego, który trzy lata temu utonął w Morzu Śródziemnym podczas próby ucieczki z kraju.

d1zoste

- "Modlitwa do morza" to hołd złożony milionom rodzin, które zostały rozerwane i zmuszone przez wojnę
i prześladowania do opuszczenia swoich domów - tak reklamuje swoje najnowsze dzieło pisarz.

Khaled Hosseini urodził się 04.03.1965r., z pochodzenia jest Afgańczykiem. Na swoim koncie ma takie książki jak "Chłopiec z latawcem" (została zekranizowana), "Tysiąc wspaniałych słońc" czy też "I góry odpowiedziały echem".

d1zoste
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zoste
d1zoste